Згідно із даними глобального звіту «World Intellectual Property Indicators 2020», який щороку представляє Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ), у світі існує приблизно 55,800 захищених географічних зазначень.
Географічне зазначення - це найменування, яке ідентифікує товар, що походить із певної географічної області та має певну якість, репутацію чи іншу характеристику, яка по суті пов’язана з цим географічним походженням. Наприклад, сир «Грюєр», або спиртні напої - «Шампанське», «Коньяк» тощо.
Інформацію про зареєстровані географічні зазначення ВОІВ отримує зі 117 країн світу. Щоправда, ВОІВ одразу звертає увагу на те, що загальна кількість має орієнтовний характер, оскільки немає єдиної методики підрахунку, і деякі географічні зазначення, що діють за двосторонніми або багатосторонніми угодами між країнами, можуть бути включені кілька разів.
У будь-якому разі, наведені цифри свідчать, що найбільше діючих географічних зазначень налічується в Німеччині (14 289), далі йдуть Китай (7 834), Угорщина (6 494), Чеська Республіка (6 071), Італія (5 840), Словаччина (5 829) і Франція (5 815). Є у звіті й Україна, де діє 3 117 географічних зазначень.
Найбільше географічних зазначень припадає на назви вин та міцних спиртних напоїв (56,6%). Наступними йдуть категорії сільськогосподарських товарів, харчових продуктів (34,2%) і ремісничих виробів (3,5%).