Спілкування – важлива частина нашого життя, тому дуже важливо вміти викликати прихильність до себе співрозмовника. Ось тільки не завжди це виходить зробити в силу того, що ви не знаєте правильні підходи. Вашій увазі п'ять підказок, щоб заручитися підтримкою співрозмовника і отримати від спілкування максимум користі.
Щоб розташувати людину, яка замкнута або не балакуча, ви можете почати з себе. Розкажіть якусь історію про себе: це, по-перше, дасть можливість співрозмовнику трохи дізнатися про вас, а по-друге, розповісти відповідну історію або просто відреагувати на неї в процесі вашого спілкування.
Головне – знати міру і дати можливість співрозмовнику поговорити, інакше може трапитися не діалог, а монолог, а це вже інша історія.
Коли ваш співрозмовник щось говорить – реагуйте на його мову. Ви можете кивнути, посміхнутися, показати мімікою обличчя або жестами, що ви, наприклад, згодні з людиною або теж хотіли це ж сказати.
Слідкуйте також за зоровим контактом, якщо довго або часто відводите погляд в бік, ваш співрозмовник може подумати, що вам не цікаво з ним.
Для цього не потрібно вигадувати якісь нереальні компліменти, досить просто щиро відреагувати на мова людини. Для цього можна використовувати фрази такі, як: "Це цікаво", "Це дійсно правильна стратегія", "Ой, як цікаво", "А я й не знав, це нова для мене інформація".
По-перше, так ви щиро проявляєте інтерес до співрозмовника і слухаєте його. А по-друге, робите йому приємно, піднімаючи самооцінку.
Обговорюючи якусь певну тему, розмова плавно може затягнутися або стати досить шаблонною. У такі моменти на допомогу вам прийде несподіване запитання. Причому, зовсім не обов'язково воно мусить стосуватися обговорюваної теми.
Це допоможе вивести вашу розмову на новий рівень і дати співрозмовнику можливість поглянути на тему вашого обговорення по-новому.
Якщо ваша розмова перейшла в розряд вузькоспеціальних, тут просто золота жила – задавайте вашому співрозмовнику питання по темі, в якій він профі. Навіть якщо ця розмова на побутову тематику, ви можете поцікавитися, як він вчинив би в тій чи іншій ситуації.
Тут не йдеться самому стати безвольним і нецікавим, щоб тільки вашому співрозмовнику було комфортно. Тут про те, що породжує гарне спілкування, адже таке ж відношення вашого співрозмовника до вас теж було б дуже доречним і правильним.