На четверту річницю поліції, у четвер 4 липня, Херсонський обласний центр «Успішна жінка» організував для містян сніданок з правоохоронцями у форматі «живої бібліотеки».
Це така нова, але вже популярна форма спілкування, де в ролі «книги» виступає людина, а сам процес «читання» - це розмова. «Живими книгами» стають люди, які готові поділитися з «читачами» своєю особистою історією, досвідом і знаннями, готові щиро відповідати на запитання.
Тож вранці 4 липня кожен міг прийти у кафе, попити кави та розпитати поліціянтів про їх роботу, про перемоги і проблеми, задати своє особисте наболіле запитання.
У «бібліотеці» можна було «прочитати»:
- керівника відділу дільничних офіцерів поліції Головного управління Нацполіції Херсонської області Андрія Хурсу;
- керівницю відділу комунікації Головного управління Нацполіції Херсонської області Ірину Атаманенко;
- керівника відділу ювенальної превенції Ярослава Шанька;
- начальника Управління патрульної поліції в Херсонській області Костянтина Дронгаля;
- заступника начальника Управління патрульної поліції в Херсонській області Євгена Лехновського;
- інспектора зі зв'язків із громадськістю Управління патрульної поліції в Херсонській області Олену Вахтель.
Снідали з поліцією не лише херсонці. Зокрема, на зустріч приїхали правозахисниці з Білозерки, які під час спілкування з Андрієм Хурсою розробили спільний алгоритм дій проти селищних домашніх агресорів. Бо місцеві правоохоронці вже можуть виносити так званий обмежувальний припис (наприклад, заборонити кривднику спілкуватися з постраждалою/постраждалим, жити в одному приміщенні, розшукувати), але цього не роблять. Хоча зараз це чи не єдиний спосіб убезпечити людину від «рідного» тирана.
Формат спілкування передбачав не довгі посиденьки, а по 10 хвилин на кожну «книгу». Втім, виявилося, за цей час можна встигнути не лише розпитати, проконсультуватися, а й ще - поділитися своїми думками та враженнями про роботу поліції взагалі, десь покритикувати, а десь - подякувати.