Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Переселенці повертаються додому

Поширити:
17 вересня 2016 01:03
1,347

Редакція “Вгору” спільно з юристами Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я продовжує зустрічатися з переселенцями під час виїзної громадської приймальні.

До приймальні увійшли правозахисники Фонду милосердя, журналісти та психологи громадської організації “Джерело життя”. Нагадаємо, що під час виїздів спеціалісти надають юридичні консультації та психологічну допомогу переселенцям та людям, які їм допомагають. Приймальня планує відвідати Генічеський, Каховський, Голопристанський, Чаплинський, Каланчацький райони та місто Нову Каховку.

Першим пунктом виїзної приймальні стало місто легендарної Тачанки – Каховка. Далі приймальня вирушила до Голої Пристані. Прийом проводила юрист громадської приймальні Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я Олена Старюк. А психологічну допомогу надавав психолог благодійного Фонду “Дерево життя” Андрій Калита.

Як показав перший виїзд, багато чиновників продовжують ігнорувати проблеми внутрішньо переміщених осіб. Держава продовжує виплачувати їм соціальну допомогу. І на цьому, фактично, усі турботи закінчуються. Тож багато переселенців відчувають себе нікому не потрібними. Ось і залишаються із власними проблемами наодинці. Тому роботу держави – просвітницьку та гуманітарну – взяли на себе громадські організації. А ще – просто небайдужі люди.

На першу зустріч до приймальні завітало дуже мало переселенців. У Голій Пристані люди виявилися більш активними. Хоча і далеко не всі. Багато людей просто розчарувалися у тому, що їм хтось зможе хоч чимось допомогти. Тому замикаються в собі і намагаються самостійно почати життя з нуля на новому місці.

Психолог Андрій Калита показав присутнім фільм “Міст”. Він заснований на реальних подіях. Кіно про важкий вибір і про те, що навіть після найжахливішої трагедії життя триває.

– Ми проводили психологічні тренінги для бійців, що повернулися з АТО. Із 30 присутніх до мене потім підходили один-два чоловіки. Інші усвідомлювали, що їм потрібна допомога, набагато пізніше. І тоді вже починали телефонувати. Після цієї зустрічі до мене підійшли одразу дві жінки, ще кілька чоловіків записали номер телефону. Я вважаю, що це дуже добрий знак, – розповів нам священик Андрій Калита.

Так, наприклад, Марія переїхала до Голої Пристані із трьома дітьми. Трохи облаштувались, діти пішли до школи. А сама Марія – на пошуки роботи. Тоді вона ще не здогадувалась, що її родина стикнеться із дискримінацією. Дітей у школі почали дражнити, насміхатися з того, що вони – переселенці. А поговорити про це жінці навіть немає з ким…

А от Людмилі потрібна була юридична консультація. Її цікавило, якщо вона пропише маму-переселенку у себе, то чи не втратить вона соціальні виплати. Проте найбільше людей турбувало питання із місцем проживання. За новими правилами, до переселенців можуть навідатися із перевірками – чи дійсно вони проживають за вказаною адресою. Якщо ні, то людину можуть позбавити соціальних виплат. Проте багато хто вказав одну адресу, а вже давно переїхав до іншого помешкання. Про будь-які подібні переміщення переселенці мають обов’язково повідомляти спецслужби.

Завітали до виїзної приймальні не лише переселенці. На зустріч прийшли і представники управління соціального захисту Голопристанскої міськради. І колеги-юристи із місцевого центру надання безоплатної первинної правової допомоги населенню.

Переселенці-пенсіонери, що прийшли на зустріч, дуже переживають за молодь. Бо, кажуть, у літніх людей є стабільна пенсія. А от молоді знайти нормальну роботу на Херсонщині дуже важко. Тому багато людей повертаються додому. Навіть якщо їх будинки і старе життя зруйнувала війна.

P.S. Юридичну консультацію переселенці можуть отримати за адресою: м. Херсон, вул. Фрунзе, 2, офіс 19. Дні прийому: вівторок, четвер з 10.00 до 15.00. Попередній запис за тел. (0552) 49 60 03.

За психологічною допомогою можна звертатися до психолога Андрія Калити за адресою: м. Херсон, вул. Перекопська, 3, тел. 050-418-10-01.

Публікація підготовлена в рамках проекту "Будуємо Херсонщину разом" за підтримки Black Sea Trust і німецького Фонду Маршалла. Думки авторівпублікацій не обов'язково збігаються з точкою зору Black Sea Trust, німецькогоФонду Маршалла або їх партнерів.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів