Новий китайський вірус уже забрав життя як мінімум шести осіб, всього зафіксовано близько 300 підтверджених випадків зараження.
Новий китайський вірус уже забрав життя як мінімум шести осіб, всього зафіксовано близько 300 підтверджених випадків зараження. Епідеміологи встановили, що вірус 2019-nCoV передається від людини до людини, що значно підвищує ризик глобальної епідемії. У зв'язку з цим Всесвітня організація охорони здоров'я скликає екстрене засідання. Випадки інфікування на даний момент підтверджені в Китаї, Таїланді, Японії, Південній Кореї і на Тайвані. УНІАН зібрав останню інформацію про новий коронавірус, а також головні рекомендації і корисні поради, як знизити ризик інфікування.
Експерти вважають, що спалах вірусу стався на рибному ринку Уханя в провінції Хубей, розташованому в центральній частині країни. "Ми можемо стверджувати напевно, що інфекція пішла з місцевого рибного ринку", - заявив директор Китайського центру з контролю і запобігання хвороб Фенг Зіян. На думку експертів, саме на рибному ринку вірус підхопила 41 особа. Всі хворі продавці і покупці скаржилися на лихоманку і проблеми з диханням. 7 січня китайські фахівці встановили збудника хвороби - він з так званої сім'ї коронавірусів, що викликають застуду. В цей же день в Китаї помер перший інфікований пацієнт.
Як заявив офіційний представник ВООЗ Тарік Язаревич найближчим часом слід очікувати поширення нового коронавіруса 2019-nCoV в Китаї та інших країнах. «Всього у світі зареєстровано 278 підтверджених випадків 2019-nCoV, про які надійшли офіційні повідомлення», - сказав Язаревич. За його словами, чотири випадки зараження зафіксовані за межами Китаю - два в Таїланді, один в Японії і один в Південній Кореї. Сьогодні стало відомо, що перший випадок зараження зафіксовано і на Тайвані.
Станом на 20 січня число підтверджених випадків зараження новим різновидом коронавіруса в Ухані досягло 258. Шість осіб померли.
Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила скликати засідання надзвичайного комітету експертів через спалах вірусу. Засідання комітету має відбутися в середу, 22 січня, в Женеві. Влада Китаю підтвердила, що коронавірус нового типу, який викликав спалах пневмонії в країні, здатний передаватися у тому числі від людини до людини.
підвищена температура, кашель, утруднене дихання. За першими ознаками він схожий на ГРВІ чи грип. Також він може бути схожий на кишковий грип, що супроводжується діареєю, нудотою, блювотою.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала поради, як знизити ризик інфікування коронавірусом: - Ретельно й часто мити руки з водою і милом або витирати їх антисептичними засобами для рук з вмістом спирту. Руки слід мити перед вживання їжі; після контакту з тваринами; після догляду за хворими; після гігієнічних процедур; до, під час і після приготування їжі; після кашлю або чхання. - Прикривати рот і ніс при кашлі або чханні носовою хусткою або зігнутим ліктем; - Уникати тісного контакту з будь-якою людиною з симптомами застуди або грипу; - Добре проварювати м'ясо і яйця перед вживанням в їжу; - Уникати незахищених контактів з дикими тваринами і домашньою худобою, ретельно мити руки після таких контактів. - Звернутися до лікаря у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань під час знаходження в країні ризику (Китаї, країнах Південно-Східної Азії) або після недавньої подорожі, надавши лікарю інформацію про маршрут своєї поїздки.
США почали розробку вакцини проти пневмонії нового типу. Відзначається, що клінічні дослідження вакцини можуть зайняти кілька місяців. Читайте також З'явилося відео з Китаю, як медики сканують пасажирів літака на новий смертоносний вірус У багатьох аеропортах пасажирів рейсу, які прибули з Китаю, вже перевіряють за допомогою тепловізорів, щоб виявити людей з підвищеною температурою. У мережі з'явилося відео, як китайські медики перевіряють десятки пасажирів літака на наявність симптомів вірусу. Також посилено епідеміологічний контроль за пасажирами в аеропортах в найбільших американських містах: Нью-Йорк, Лос-Анджелес і Сан-Франциско. Серйозна перевірка в Австралії, Сінгапурі, Таїланді та Південній Кореї. Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України попередив Прикордонну службу, керівників обласних і Київського міського лабораторних центрів МОЗ про ситуацію з коронавірусом в Китаї.