Підтримати нас

Новосад розповіла про підвищення зарплат вихователям дитсадів

15 січня 2020 06:30
469
Поширити:

У 2020-му році Уряд планує підняти фінансування дошкільної освіти на центральний рівень.

Міністерство освіти і науки планує присвятити 2020-й рік змінам у законі «Про дошкільну освіту», повідомляє Всеосвіта

Про це у прямому ефірі програми «Сніданок з 1+1» розповіла Міністерка освіти і науки Ганна #Новосад. Вона наголосила, що наразі МОН прагне закласти у закон нові принципи, зокрема варіювання форм здобуття дошкільної освіти і розширення раннього розвитку.

Пріоритетним є також зміни у системі фінансування дошкільної освіти, адже без них неможливо підвищити заробітну плату вихователям.

Справа в тому, що на муніципальні бюджети Уряд не має жодного впливу. Ми можемо підвищити оклад постановою, але чи виплачуватимуть його на місцях – це питання до місцевих бюджетів, – зазначила пані Новосад.

За словами Міністерки, через новий закон «Про дошкільну освіту» #МОН хоче запропонувати суспільству і політикуму інший підхід до фінансування дошкільної освіти – тобто підняти його на центральний рівень. І, можливо, зробити те, що робили у медичній реформі – запровадити принцип «гроші ходять за дитиною».

Ми можемо визначити базову вартість здобуття дошкільної освіти і сплачувати закладу дошкільної освіти за кожну дитину. Наразі ми фактично фінансуємо садочок. Ми не знаємо, скільки в ньому є дітей і тому не прив’язуємо до цього фінансування дошкілля, – поділилася Ганна Новосад.

На основі зміни підходів до фінансування дошкільної освіти МОН перегляне можливість підвищення заробітної плати вихователям.

Якщо в НУШ вчителі наразі мають значно більше можливостей, ніж вони мали до цього, зокрема, у частині професійного розвитку, те саме необхідно надати й вихователям. Тому цей рік ми хочемо присвятити створенню програм підвищення кваліфікації, програмам-тренінгам й програмам особистісного зростання, для вихователів зокрема, – наголосила Міністерка.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів