Нові правила дорожнього руху (інфографіка)

Для водіїв-порушників почне діяти бальна система покарань. У зв’язку з прийняттям Закону України “Про національну поліцію” були оновлені вже існуючі акти законодавства, що стосуються відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху.

Новими нормами вводиться система відеофіксації порушень правил дорожнього руху, система штрафних балів, а відповідальність за порушення ПДР закон покладає на власника автомобіля, йдеться в документі.

Так, у листопаді на дороги повинна повернутися фото- і відеорегістрація порушень. Де і коли будуть встановлені камери, ще невідомо.

Разом з тим, при фото- і відеореєстрації власника автомобіля автоматично визнаватимуть винним. Тобто, не важливо, хто саме сидів за кермом у момент порушення. Відповідати буде власник автомобіля. Якщо ви не згодні з рішенням системи, вам доведеться оскаржувати його в суді. Інших варіантів не передбачено. Після того, як камера зафіксує правопорушення, власникові автомобіля відправлять повідомлення про те, що його оштрафували, а також посилання на сторінку в Інтернеті, де він може подивитися відео або фото порушення. Штраф можна сплатити протягом 30 днів. Або оскаржити протягом 10 днів.

Крім того, у листопаді також почне діяти бальна система покарань. Наприклад, якщо водій перевищить швидкість – це автоматично зафіксує камера спостереження за дорожнім рухом. Потім система відправить дані співробітнику поліції, який у свою чергу повинен визначити власника автомобіля і протягом трьох днів вислати йому інформацію про те, що з нього зняли бали за порушення правил дорожнього руху.

Якщо ж водій порушував правила занадто часто, і балів у нього не залишилося, то співробітник МВС повинен виписати грошовий штраф і теж відправити повідомлення.
Разом з тим, балами можна буде розплатитися тільки, якщо порушення зафіксоване фото- і відеоприладом. У випадку, якщо порушника зупиняє поліцейський, балами розрахуватися не можна.

У законі є перелік порушень, на які поширюється бальна система. За кожне з них зніматимуть 50 балів. Якщо врахувати, що на рік обіцяють давати 150 балів, виходить, що їх вистачить рівно на три порушення.

Відомо, що робота нової патрульної поліції регламентується абсолютно новими правилами. Тому у багатьох часто виникає питання, чи мають нинішні поліцейські такі повноваження, яких не було у колишньої міліції.У зв’язку з тим, что “стара” міліція невдовзі буде повністю ліквідована, ми надаємо інфографіку, в якій пояснюється, у яких випадка патрульний має право зупинити автомобіль.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також