Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Національної служби здоров'я: як вона виглядатиме і що робитиме

Поширити:
03 травня 2018 15:00
743

Згідно з медичною реформою з 1 липня цього року Національна служба здоров'я України стане головним розпорядником коштів державного бюджету. Вона підписуватиме договори з медичними закладами, сплачуватиме медичне обслуговування українців і контролюватиме якість цього обслуговування.

Про функції та завдання Служби та які люди туди потрібні – розповів керівник НСЗУ Олег Петренко. Очікується, що в НСЗУ працюватимуть близько тисячі людей, більшість – у регіональних підрозділах.

Структура НСЗУ

До складу Служби увійдуть три великі підрозділи: так звані Фронт офіс, Бек офіс та інші підрозділи. До першого увійдуть: Департамент договірної роботи та моніторингу, Департамент медичної аналітики, прогнозування та взаємодії з МОЗ, Управління комунікаціями.

До Бек офісу увійдуть: Департамент управління персоналом, Адміністративне управління, Юридичний департамент, Планово-аналітична робота, Інформаційні технології.

До інших підрозділів увійдуть: Відділ розвитку електронної системи охорони здоров'я, Управління стратегічними проектами та міжнародної співпраці, Відділ внутрішнього аудиту.

Завдання для підрозділів

Далі детальніше. Департамент договірної роботи візьме на себе укладання, зміну та припинення договорів з медзакладами; перевірятиме достовірність даних, забезпечуватиме здійснення оплати за договорами, відповідатиме на запити щодо надавачів медичних послуг та лікарів.і

Це величезний обсяг роботи і величезний підрозділ, який займатиметься укладанням договорів, їхнім узгодженням з надавачем, роботою з тим, що по цих договорах відбувається, там буде відділ моніторингу. І більшість територіальних підрозділів, які будуть створюватися, будуть саме цим займатися, пояснив Петренко.

"Головним співробітником Служби буде менеджер, який веде якусь кількість договорів з різних видів допомоги. Там буде спеціалізація – договори з первинкою, зі спеціалізованою допомогою, з вторинкою і навіть відділ договорів з таким надавачем як аптека. Тому що згідно з законом з 2020 року вся реімбурсація лікарських засобів, яку всі знають як програму доступних ліків, буде частиною програми медичних гарантій і надаватиметься в межах договорів Національної служби з аптеками", – пояснив голова НСЗУ.

До Департаменту медичної аналітики та прогнозування увійдуть: Відділ аналізу медичних даних та взаємодії з МОЗ, Відділ статистичних даних моделювання та прогнозування, Відділ координації груп медичних експертів, Відділ розвитку програми медичних гарантій та тарифів.

"Це аналітична робота для великої групи людей, яких я називаю "яйцеголовими". Для мене це люди, які мають навички аналітики, бек-граунд і медичний, і аналітичний, і можуть осягнути інструментарій, який стосується розробки тарифів та аналітики",– пояснив Петренко.

Дані Служби будуть дуже великими. І ця біг-дата даватиме велике джерело для аналізу у різних сферах. З часом, за словами голови НСЗУ, завдяки аналітичній роботі, Служба збере дуже вагомі дані про реальні потреби населення.

В Управлінні комунікаціями трудитимуться відділ зовнішніх комунікацій, прес-служба та відділ управління контакт-центром.

Бек офіс займатиметься діяльністю, яка більш-менш відома кожному з нас (на відміну від завдань Фронт офісу, які досі в Україні не виконував фактично ніхто): рекрутмент, закупівлі, договірна і судово-претензійна робота, супровід інформаційних систем, адміністрування баз даних, бюджетування, казначейство.

Силами Відділу розвитку електронної системи здоров'я eHealth у складі НСЗУ також відбуватиметься формування вимог до системи, розробка технічного завдання, забезпечення впровадження ІТ-рішень та моніторинг впроваджених змін.

НСЗУ запрошує до команди

Олег Петренко наголосив, що наразі першочерговим завданням Служби є створення сильної команди.

"Ми закликаємо усіх, хто зацікавлений у діяльності відомства та медичної реформи, долучатися до нашої команди. Чекаємо на талановитих людей різного профілю: юристів, аналітиків, адмінів, бухгалтерів і інших фахівців. Разом ми будемо створювати державну службу нового зразка, нової культури",– зазначив керівник НСЗУ.

Вакансії пообіцяли оголосити найближчим часом, в тому числі – на сайті, який, за словами Петренка, почне функціонувати приблизно за тиждень.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів