Найлегше красти з банків. "Найбільша корупція зазвичай там", - написав у Фейсбуці Почесний президент Київської школи економіки Тимофій Милованов. Це так в усіх країнах.
Схема така: банк збирає гроші від держави та суспільства. І власники та менеджмент їх виводять. На свої (підставні) компанії. Довести майже нічого не можна. Завжди можна сказати що позики повернуть. Через 10 років.
Ця схема в Україні використовувалась завжди. Приватбанк - це тільки один з прикладів. Найбільший за сумами, але приклад. В 2014-2016 роках в перший раз за історію України вдалось припинити ці схеми. Так, через втрати, через закриття банків. Але цю хворобу банківської системи вдалось майже повністю вилікувати. Я дуже сподіваюсь, що повернення до старих схем не буде.
P.S. У грудні 2016-го уряд націоналізував Приватбанк. Аби втримати його дієздатним, держава витратила 155 млрд грн на докапіталізацію. Американська детективна компанія "Кролл" виявила, що колишні власники — Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов — завдали йому збитків на $5,5 млрд — 147 млрд грн. Зокрема, фінустанова оформлювала кредити на фіктивні фірми. І ось 18 квітня Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов Коломойського до Нацбанку та Кабміну й визнав націоналізацію незаконною.