Травневі свята пройшли не без неприємних сюрпризів. При чому, відзначилися не тільки прихильники і противники 9-го травня, а й злочинці. Про один з таких випадків повідомив представник Нацполіціі.
На своїй сторінці в соцмережі патрульний Михайло Кондракевич розповів, як він затримав грабіжника, який напав на пенсіонера, щоб вкрасти у нього 100 гривень і пенсійне посвідчення. При цьому, зловмисник загубив на місці злочину свій мобільний телефон, завдяки якому його і знайшли. І це вже далеко не перший "злочин століття", вчинений українським горе-грабіжником, пише портал "Знай".
Вся річ у ведмеді
Безглузді злочини в нашій країні - не рідкість. І не всі вони, до речі, закінчуються невдало. Наприклад, на початку цього року грабіжник, який "пішов на справу" з іграшковим білим ведмедем в руках, зумів вкрасти у перехожого 335 тисяч гривень. Що цікаво, з особливих прикмет нападника, потерпілий зміг згадати тільки цю деталь. За словами психологів, грабіжник скористався ведмедем для створення "ефекту несподіванки", адже в подібних травматичних ситуаціях люди схильні запам'ятовувати саме такі неординарні речі.
Непереконливий грабіжник
Варто сказати, що подібний ефект в нашій країні спрацьовує не завжди. Особливо з такими "загартованими" представниками сфери фінансових послуг, як працівники "Ощадбанку". У минулому році в одне з його відділень зайшов чоловік у "кінгурушйі" з каптуром, насунутим на обличчя, і велів працівникам віддати йому гроші, погрожуючи, що в іншому разі - він влаштує вибух в приміщенні. Цинічні працівники банку не повірили зловмисникові. Він, очевидно, не чекаючи такого сюжетного повороту, розгубився і втік.
Грабіжник-паркурщик
До яких тільки трюків не вдаються зловмисники, щоб заволодіти чужим майном. "герой" нашої наступній історії, наприклад, вирішив, що він здатний повторити трюк професіоналів з відомих фільмів "Ямакасі" і "13-й район". Після того, як цей лиходій пограбував нещасного адміністратора салону краси, він вирішив прискорити свій відступ вистрибнувши з вікна. Підсумок - перелом ноги, затримання і тюремний термін. Як то кажуть, за дурною головою і ногам неспокій.
Злочин і підрахунок покарання
"Чим коротший термін - тим краще", - швидше за все, саме так подумав грабіжник, коли поплічник запропонував йому вчинити збройне пограбування мешканки Сум. Подумав - і відніс, відданий йому ватажком банди пістолет, в міліцію. А ще він вирішив оформити щиросердне зізнання. У підсумку, грабіжники не тільки не здійснили задумане, але й зтикнулися віч-на-віч з законом.
Відчайдушні часи
Наступна наша історія - служить, швидше, попередженням для злочинців. Це історія про трагічні результати пограбування інкасаторської машини, яке сталося в Одесі в березні цього року. В результаті - двоє загиблих, серед яких і сам нападник - колишній співробітник цього ж банку. Причина, з якої він зважився на злочин, скоріш за все, вже не стане надбанням громадськості. Горе-злочинець самостійно позбавив себе життя.
Читаючи подібні історії, пересічна людина, звичайно ж, перш за все починає засуджувати їх "головних героїв". Це природно, адже вони скоїли злочини. Але якщо спробувати піти трохи далі і задуматися про причини, які штовхнули людей на це, можливо, ці історії зможуть стати уроком для суспільства в цілому і допомогти нам не просто попереджувати протиправні дії, але й усувати їх причини.