Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

На Херсонщині китайська фірма розводитиме сайгаків

Поширити:
29 липня 2019 14:00
659

На Херсонщині, біля села Камиш, китайська фірма «Шічжень Танфармасьютікал компанії» взяла в оренду на 7 років 97 гектарів для розведення сайгаків.

Нещодавно перший в Україні приватний розплідник сайгаків поповнився на 70 тварин: китайці купили молодих сайгаків в заповіднику «Асканія Нова» за мільйон гривень. А ще для розведення сайгаків збудували спеціальні вольєри – з відеоспостереженням та електропанелями. Представники китайської компанії заявляють, що основна їхня мета – відновити поголів’я сайгаків та копитних від вимирання, пише 8channel.ua.

Вольєри обійшлись китайцям близько 10 млн грн. На огорожі змонтували пристрій «електричний пастух», що відлякує хижаків, камери відеоспостереження, навколо – захисна смуга від пожежі. Енергію ця система отримує від сонячних панелей.

У вольєр випустили 23 сайгаки, яких купили у заповідника «Асканія-Нова». Нещодавно приватний розплідник сайгаків поповнився. За 70 молодих сайгаків китайці заплатили більше 1 мільйона гривень. Ці гроші, як сказав директор заповідника «Асканія-Нова» Віктор Гавриленко, підуть на закупівлю пального, запчастин до техніки, і кормів на зиму для тварин.

Сайгачат вигодували і привчили не боятися людей в заповіднику Асканія-Нова. У клітинах їх перевезли на нове місце проживання. Вміщені там самки навесні теж дали приплід: до привозу переселенців із заповідника в китайському розпліднику було вже 34 сайгака.

«Колись по землі бродили мільйонні стада диких сайгаків, які уособлюють дух степів. Однак до 2005 року їх поголів’я скоротилося на 95%. А в Казахстані від епізоотії в 2015-му загинули близько 200 тисяч цих тварин. Врятувати їх від вимирання – наша загальна складна задача», – сказав віце-президент Китайського фонду охорони дикої природи Хуао Дефа.

Компанія експортуватиме до КНР шкури і роги сайгаків, а в майбутньому, можливо, і живих копитних. У китайській медицині, в поєднанні з іншими інгредієнтами, роги успішно використовуються для лікування десятків найрізноманітніших недуг.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів