В уряді ще обговорюють питання, на скільки та коли зросте вартість газу для населення.
"Поки не можу назвати конкретну дату. Важливо розуміти, що рішення уряду, яке стосується перегляду тарифів, почне діяти не раніше, ніж через два місяці після його прийняття. У такому випадку тарифи будуть перераховані для кожної компанії на ринку незалежним регулятором - Національною комісією, яка здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. Це вимагає часу", - заявив міністр фінансів Олександр Данилюк, пише РБК-Україна.
Він наголосив, що будь-яке рішення по тарифам так чи інакше впливатиме на обсяг субсидій. Водночас дехто, маючи формальне право на субсидію, може не звернутися за нею. Бо має додаткові доходи, які управління соцзахисту не бачить.
"Ринкова ціна газу необхідна для лібералізації ринку, створення конкурентних умов і усунення будь-яких можливостей корупції. Коли ринок розвинений, конкуренція змушує гравців на ринку знижувати ціни для кінцевого споживача. НАК "Нафтогаз"поставляє газ за заниженою ціною. Свої втрати компенсує з держбюджету. Вони надають фіндопомогу і тим, хто може собі дозволити заплатити за газ. У разі переходу на адресну субсидію кінцевих споживачів, можемо зменшити загальну вартість цих витрат для держави. Адресні субсидії стосуються тих, хто їх потребує", - вважає Олександр Данилюк.
За словами міністра, потрібно прийняти справедливе рішення. Воно має бути реалістичним як для бюджету, так і забезпечити соцзахист населення, прискорити розвиток конкуренції на газовому ринку.
"Тарифи — це не питання, яке має вирішувати уряд. Завдання уряду - проводити реформи, які дозволять створити в країні конкурентний ринок газу, а не визначати тарифи", - підсумував міністр фінансів.