У Херсоні “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства” розпочнеться зі створення унікального маніфесту. Акція відбуватиметься на майданчику Громадського простору, вул. Суворова, 29 (біля будівлі Корабельної районної у місті Херсоні ради) з 12:00 до 17:00.
Містянам пропонують написати на спеціальному встановленому банері свої меседжі проти домашнього насильства, побажання постраждалим і заклики щодо викорінення проблеми домашнього насильства.
Перші 35 учасників отримають символічні подарунки від Фонду ООН в галузі народонаселення (UNFPA) в Україні. Також, UNFPA нагородить трьох авторів найкращих меседжів пакунком із брендованою продукцією кампанії.
Також під час заходу містяни отримають інформацію про діяльність громадських організацій, що надають соціальні послуги у сфері протидії домашньому насильству та проводять іншу адвокаційну діяльність в місті Херсоні, й необхідні контакти.
У рамках кампанії “16 днів проти насилля” вже заплановано наступні акції:
25 листопада
12:00 - 17:00 - Створення унікального маніфесту проти домашнього насильства» в рамках проєкту Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні «Міста і громади, вільні від домашнього насильства». Де: вул. Суворова, 29, Громадський простір.
15:30 - 17:00 - Відкритий круглий стіл «Херсон – місто, вільне від насильства». Де: вул. Суворова, 29, адміністративна будівля Корабельної районної у місті Херсоні ради.
26 листопада
Вулична акція «Що ми знаємо про насильство?». Де: вул. Суворова.
29 листопада
10:00 - Відкриття інсталяції-виставки «Річ у тім…». Де: ТРЦ «Фабрика».
1 грудня
10:00 - 16:00 - Акція пам’яті померлих від ВІЧ, проведення тестування швидкими тестами (лабораторія на базі автобусу «Богдан»). Інформаційно-просвітницькі заходи на тему: «ВІЛ – стосується кожного» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Де: вхід до Шевченківського парку з боку проспекту Ушакова.
Довідково. Міжнародна кампанія «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» щорічно проводиться з 25 листопада до 10 грудня. Різноманітні акції та заходи мають привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Цьогорічний рух ювілейний - адже розпочали кампанію активістки першого Інституту глобального лідерства жінок у 1991 році.
Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Адже: