У п’ятницю, 8 грудня, на Херсонщині стартує XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.
Фестиваль розпочав свою подорож Україною з жовтня. Цього року найкращі документальні фільми про права людини зможуть побачити мешканці понад 250 міст і містечок України. Про це сьогодні, 7 грудня, розповіли організатори на прес-конференції, присвяченій відкриттю фестивалю.
Автор відео Василій Орлов
Журналістам та активістам показали фільм відкриття - «Боротьба Джамали». Фільм розповідає про те, як після перемоги української співачки кримськотатарського походження на «Євробаченні-2016» світ більше дізнався про події у Криму в 2014 році, які пролили світло на історичні події та сучасну політичну ситуацію.
Стрічка настільки вразила глядачів, що деякий час після перегляду у кімнаті зберігалася повна тиша, а потім почалася жвава дискусія. Ось деякі цитати присутніх:
«Як казала Джамала, що у неї після першого рядка ком в горлі, так у мене такі самі відчуття після перегляду фільму».
«Навіть говорити нічого не хочеться. Я сама з Луганська, тому мені дуже боляче на це все дивитися».
«Дуже сильний фільм. Його треба якнайбільше показувати, якомога ширшій аудиторії. Свідомість людей треба змінювати і саме такі фільми на це здатні. Цю трагедію треба не можна приховувати».
Вікритий показ фільму «Боротьба Джамали» пройде у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Гончара, 14 грудня о 15:00 та продовжиться дискусією у форматі Живої Бібліотеки, де «живими книгами» стануть представники і представниці кримськотатарського народу, зокрема громадські активісти.
Покази фільмів відбуватимуться також у кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, коледжах, школах, бібліотеках, картинних галереях. Глядачі, а це молодь, учасники АТО, переселенці, мешканці громад, зможуть поспілкуватися з правозахисниками, юристами та громадськими активістами. Заплановано близько 50 відкритих і спеціальних показів.
Фільми Мандрівного Docudays UA на Херсонщині цього року зможуть подивитися жителі 7 населених пунктів, (м. Херсон, м. Берислав, м. Гола Пристань, м. Каховка, м. Нова Каховка, с. Східне, с. Музиківка Музиківської ОТГ), а також 7 районів області (Каланчацький, Новотроїцький, Білозерський, В. Олександрівський, Генічеський, Скадовський, Чаплинський). Вхід на всі покази безкоштовний.
Перший показ відбудеться вже у цю п’ятницю, 8 грудня, у Каланчацькому будинку культури об 11.00 (Херсонська обл., Каланчацький р-н, смт. Каланчак, вул. Чорноморська, 7). До перегляду фільму «Війна химер» та дискусії запрошують всіх бажаючих.
«Війна химер» - фільм Анастасії і Марії Старожицьких – це художня історія на документальному матеріалі, відзнята її безпосередніми учасниками. Він був добровольцем на фронті, вона приїхала туди одразу після битви. Він потрапив у Іловайський котел і втратив своїх найближчих побратимів-солдатів. Проїжджаючи зруйнованими містами, вона намагається зрозуміти суть війни і любові. Під час війни вони прямо говорять одне одному про свої почуття, вириваючись із котла. Це історія їхньої подорожі до лінії фронту та спроби спільного життя опісля всього. Стрічка є переосмисленням власного досвіду режисерки Анастасії Старожицької.
Також херсонці зможуть подивитися зворушливу історію про дорослішання з програми DOCU/ЮНІСТЬ. «Dixie Land» Романа Бондарчука про дивовижний дитячий джаз-бенд на березі Чорного моря. Цього літа стрічка отримала нагороду на Одеському кінофестивалі-2017 як найкращий український повнометражний фільм.
А найширший перелік фестивальних фільмів херсонці зможуть подивитися у Ніч документального кіно у бібліотеці-філії № ЦБС м. Херсона 16 грудня о 19:00. Цей показ і завершить цьогорічний фестиваль.
Більше про фільми можна прочитати тут.
Організатори Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Херсонській області:
Партнери Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Херсонській області: