Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!

“Кухня як у будинку в Скадовську”: родина з Херсонщини отримали смартжитло на Житомирщині. ФОТО

Поширити:
27 лютого 2025 20:39
2,701
родина переселенців зі Скадовська
Вікторія з донькою Аліною, родина переселенців зі Скадовська, які отримали смартжитло. Усі фото: Суспільне Житомир/Надія Назарук

Родина зі Скадовська Херсонської області отримали ключі від квартири у реконструйованому гуртожитку в місті Звягель на Житомирщині.

Про це повідомили кореспонденти Суспільного Житомир.

Переселенка Вікторія розповіла, що її сім'я 2 місяці залишалася в окупованому Скадовську. Після цього вона разом із чоловіком та донькою Аліною виїхали у Звягельську громаду. Вирішили залишитися у Звягелі, де вже проживають майже три роки. Також жінка знайшла роботу в перукарні. 

"Оскільки ми були працевлаштовані в громаді: я і чоловік, то ми подали заяву на отримання цього житла. І отримали. Тепер воно майже наше. Хоч трохи, але з'явилося відчуття безпеки. Бо життя на квартирах, які ми винаймали, це дуже складно", – поділилася Вікторія.

Донька Аліна розповіла, що кухня велика та гарна, як у їхньому колишньому домі у Скадовську.

З-поміж переселенців, які отримали нове смартжитло в оновленому гуртожитку, є також родини із Сумщини, Донеччини, Харківщини та інших прифронтових територій України, передають журналісти.

За словами міського голови Миколи Боровця, смартпомешкання облаштували у будівлі колишнього медичного закладу, яку реставрували під гуртожиток, облаштували меблями та побутовою технікою. Житло спеціально підготували для родин, які через повномасштабне вторгнення військ РФ в Україну переїхали у Звягельську громаду.

"Першочергово квартири запропонували тим людям, які після переїзду інтегрувалися до життя в громаді, працюють на місцевих підприємствах або у сфері побутового обслуговування, допомагають іншим переселенцям. На прилеглій території є дитячий майданчик, місця для паркування авто, рекреаційна зона, а також укриття", – розповів Микола Боровець.

Зазначається, що цей проєкт є частиною грантової програми підтримки ЄС переселенців. Вартість будівництва – 2 мільйони 665 тисяч євро.

  • Речник Херсонської ОВА повідомив, що модульне містечко, яке розташоване в Чорнобаївській громаді Херсонської області напівпусте. Там багато вільних місць.
  • З місцевого бюджету Херсонської області на його спорудження виділяли 15 мільйонів 264 тисячі гривні 9 копійок. Містечко збудували для забезпечення тимчасовим житлом людей, в яких зруйновані оселі або вони були змушені покинути свої будинки. Житло надають на 3 місяці. Проте, якщо людина й надалі має статус ВПО і не має іншого місця проживання, строк можливо продовжити. Для цього за 30 днів до закінчення договору потрібно звернутися із заявою до Чорнобаївської сільської військової адміністрації щодо укладення додаткової угоди.
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів