Якщо повідомлення Міноборони про ухилення правдиве, а не передвиборчий піар, то наступною має бути заява військової прокуратури про те, коли ця інформація надійшла, коли було порушено справу, хто її вів, які дії щодо розшуку Зеленського в 2014-2019 роках було зроблено, чому не внесли в бази даних розшуку і не закрили виїзд.
Про це написав головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.
"Виявляється, Міноборони вже чотири роки ловить злісного дезертира Володимира Зеленського, який, як повідомило МО перед другим туром, чотири рази ухилявся від повісток про мобілізацію в 2014 році", - зазначає він.
За словами журналіста, якщо Зеленський справді так вчинив, то Міноборони "мало за ці п'ять років, згідно із законом, передати матеріали про неявку ухильника в Національну поліцію для забезпечення приводу або доставки, і в разі неможливості виявити ухильника звернутися в Головну військову прокуратуру, і щодо Зеленського мали застосувати такі дії:
1. Накласти штраф у 17 гривень за неявку у військкомат - чотири рази.
2. Порушити справу за статтею 210-1 Адміністративного кодексу (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію), передбачає за ухилення від мобілізації штраф 170-510 гривень.
3. Оскільки повісток було чотири, то повторний штраф за ухилення - 510-1700 грн.
4. Порушити справу за ст. 336 Кримінального кодексу (ухилення від призову за мобілізацією) і засудити Зеленського на термін від двох до п'яти років позбавлення волі.
5. Кримінальна справа за ст. 336 автоматично зробила б неможливим ведення Зеленським гастрольної діяльності, виборчої кампанії, вильотів у Париж до Макрона, оскільки Зеленського було б оголошено в розшук або затримано на одному з публічних заходів до моменту реєстрації кандидатом у президенти".
"Головна військова прокуратура має зараз дати правову оцінку і визначити ступінь відповідальності посадових осіб Міністерства оборони та Національної поліції, які, знаючи про неявку ухильника Зеленського, не вручили повістку або не вжили заходів для затримання злісного ухильника під час його неодноразових візитів у зону АТО для проведення концертів, не затримали під час проведення концертів у військових частинах, зокрема в 95-й і 72-й бригадах. У посадовців кандидатської недоторканності немає.
Якщо повідомлення МО правдиве, а не передвиборчий піар, то чекаємо термінової заяви Головної військової прокуратури про те, коли надійшла інформація від МО чи НП про ухилення Зеленського, коли було порушено справу, хто її вів, які дії щодо розшуку Зеленського в 2014-2019 роках було зроблено, чому не внесли в бази даних розшуку і не закрили виїзд. Тепер на все це мають відповісти правоохоронні органи, щоб стало ясно, хто несе відповідальність.
Нагадаємо, народний депутат із фракції "Народний фронт" Тетяна Чорновол попросила Міністерство оборони України підтвердити або спростувати інформацію про нібито ухилення шоумена, а нині кандидата в президенти України Володимира Зеленського від мобілізації в 2014 році.
Пізніше в Міноборони повідомили: "Для призову під час мобілізації громадянину Зеленському В.О. надсилалися повістки 15.04.2014 р., 23.06.2014 р., 15.08.2014 р., 10.05.2015 р. за адресою, визначеною у його облікових документах. Громадянин Зеленський В.О. до військового комісаріату за викликом не прибував".