За два тижні до старту опалювального сезону в Україні, країни почали масово оформляти субсидії. Зараз "знижки" на послуги ЖКГ отримують понад 2,5 млн українських сімей. Втім у 2018 році на допомогу зможуть претендувати не всі.
Киянка Наталя Котляр втратила субсидію влітку, тому що її довго офіційно не оформляли на роботу. Жінка працює прибиральницею на півставки. Сподівається, що пільгу нададуть хоча б на опалювальний сезон.
"Змінила місце роботи, і коли змінила, то відразу мене не працевлаштували за трудовою. І я повинна була чекати, коли вони захотіли мене працевлаштувати", – розповідає Котляр.
В управліннях соцзахисту роз'яснюють: всі, хто отримує зарплату нижче мінімальної – менш 3723 гривень – мають право на субсидію, якщо роботодавці сумлінно відраховують за них єдиний соцвнесок.
"Вони мають право звернутися до комісії при районній адміністрації, і комісія на підставі акта-обстеження виносить своє рішення", – зазначає заступниця начальника управління праці та соціального захисту населення Святошинської РДА Галина Кравченко.
А ось безробітні українці не завжди мають право на субсидію. Згідно зі змінами, які набрали чинності в травні-2018, допомогу їм призначають тільки в трьох випадках:
"І не просто перебувають на обліку, а дійсно отримують виплати", – додає начальник відділу прийому громадян управління праці та соціального захисту населення Святошинської РДА Наталія Маєвська.
Працюючі пенсіонери мають право на субсидію – на основі пенсії і зарплати. Якщо пенсіонер перестав працювати, то беруть до уваги обсяг пенсії за місяць, що передує зверненню за допомогою. Якщо в приміщенні з пенсіонером прописані родичі, які там не живуть, треба принести документ, що це підтверджує. Інакше їхній дохід будуть враховувати при призначенні субсидії, і обсяг допомоги буде меншим. Виписувати таких родичів зі свого помешкання, як часто помилково думають пенсіонери, не треба. Досить довідки з місця їх фактичного проживання або навчання – якщо освітня установа знаходиться в іншому місті.
Як відомо, Кабмін вніс зміни в програму надання субсидій:
Мета нововведень – запобігання випадків зловживань і призначення державної допомоги людям, що приховують свої доходи.