Кабінет міністрів запропонував Міжнародному валютному фонду підвищувати ціну на природний газ для населення щокварталу на 2-3% протягом півтора років починаючи з квітня 2018 року.
Про це пишуть "Українські Новини" з посиланням на інформовані джерела.
Методику розроблено таким чином, щоб уникнути різкого підвищення тарифів.
У підсумку до жовтня 2019-го ціна на газ повинна буде зрости, за попередніми розрахунками, приблизно на 16%.
Таким чином, уряду вдасться уникнути як різкого збільшення видатків на виплату субсидій, що може бути при разовому значному збільшенні ціни газу, так і ризиків сплеску інфляції.
Паралельно з цим уряд підготував і представив МВФ два варіанти покладання спецзобов'язань (ПСЗ) для забезпечення газом населення й підприємства ТКЕ на 3 роки - до 1 квітня 2021 року.
Перший варіант передбачає, що компанії зі збуту газу купуватимуть 10,9 млрд куб.м із 16,2 млрд куб.м блакитного палива, які планують добути в 2018 році, прямо у державної газодобувної компанії "Укргазвидобування" за діючою ціною 4 942 грн /тис куб. м. (5 930 грн із ПДВ).
Газ, що залишився, в обсязі 5,3 млрд куб. м, пропонують продати компанії "Нафтогаз України" для поставок підприємствам ТКЕ за такою самою ціною.
Однак у цьому випадку не враховані порядку 800 млн куб. м газу, який "Укргазвидобування" витрачає на виробничо-технологічні потреби, і обсяг газу, що залишається у партнерів компанії за двома договорами про спільну діяльність.
За другим варіантом "Укргазвидобування" також продає газ газопостачальним підприємствам для населення в 2018 році в тому самому обсязі - 10,9 млрд куб.м за такою самою ціною - 4 942 грн/тис. куб. м (5930 грн із ПДВ ).
Залишок газу 5,3 млрд куб. м іде вже не "Нафтогазу", а для продажу на біржі.