Верховна Рада 22 липня проголосувала в цілому за законопроєкт № 12414 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України. Зокрема, "за" проголосували народні депутати з Херсонщини Вікторія Вагнєр, Павло Павліш, Сергій Козир і Володимир Іванов.
Про це відомо з картки законопроєкту.
Згодом законопроєкт підписав спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук. Далі його направлено на підпис президенту України.
Раніше, до голосування, медіа Мост писало, що Херсонські нардепи не дали чіткої відповіді щодо законопроєкту №12414. Вікторія Вагнер повідомила Мосту, що вона в курсі законопроєкту, і що “вони зараз будуть розбиратися”. На цьому комунікація з нею перервалася.
Павло Павліш сказав журналістам, що нічого не знає, і законопроєкту немає у порядку денному. Він також пообіцяв розібратися та повідомити, чи буде голосувати за цей проєкт. І пропав.
"Нардепи Сергій Козир та Володимир Іванов традиційно на питання не відповіли", — зазначає Мост.
ДОПОВНЕНО. Рух ЧЕСНО стверджує, що закон ухвалювали з порушенням регламенту: порівняльну таблицю опублікували буквально перед засіданням, ключові поправки, які знищують незалежність НАБУ і САП, подав Максим Бужанський уже після дедлайну. Зазначається, що Руслан Стефанчук не поставив на голосування пропозиції зняти закон з розгляду. Закон одразу після голосування був підписаний Стефанчуком, попри реєстрацію блокуючої постанови.
Законопроєкт зареєстрований 16 січня 2025 року, а ухвалений за основу — 29 квітня.
ДОПОВНЕНО. Ініціатор законопроєкту Олександр Бакумов сказав Слідству.Інфо, що він навіть не зміг ознайомитися з поправками до законопроєкту, а про саме голосування у другому читанні нардеп дізнався уже після початку засідання Верховної Ради. За його словами, тоді стосувався питань, повʼязаних зі зниклими безвісти громадянами України. «І не мав нічого спільного з тим, у що він перетворився після другого читання».
«Цей законопроєкт було спрямовано на те, щоб врегулювати питання, пов’язані з людьми, які зникли безвісти. Щоб прокурор міг передавати справи від одного слідчого підрозділу до іншого. Тобто, щоб досудове розслідування здійснювалось за місцем знаходження близького родича зниклого безвісти, а не, наприклад, десь у Харкові, біля Куп’янська або Краматорська», — заявив нардеп.
"На сайті Ради наразі немає оновленого тексту документа. Зміст правок переказують нардепи, НАБУ та громадські організації", — пише ВВС.
НАБУ стверджує, що у разі ухвалення цього законопроєкту керівник САП стає номінальною фігурою, а НАБУ втрачає незалежність і перетворюється на підрозділ Генпрокуратури.
"Антикорупційна інфраструктура України, вибудувана з 2015 року, буде зруйнована. Закликаємо народних обранців утриматися від голосування, яке може остаточно знищити незалежність антикорупційної системи в Україні" — йдеться у дописі бюро.