Після звільнення з посади Хатії Деканоїдзе нового керівника Національної поліції України обиратумуть на конкурсній основі.
Про це заявив глава МВС Арсен Аваков.
На своїй сторінці у Фейсбук він оприлюднив відповідну заяву, а також вимоги до можливих претендентів на цю посаду.
Він звернув увагу на те, що з нового року критерії стануть жорсткішими, а умови конкурсу оголосять найближчим часом.
Відкритий конкурс на голова Національної поліції Арсен Аваков назвав логічним кроком реформи МВС, вибудовою лінії довіри між суспільством та поліцією.
Ось що написав про майбутній конкурс глава МВС:
«Я, як Міністр внутрішніх справ, несу відповідальність за професійність, ефективність та законність діяльності правоохоронної системи країни та маю бути впевнений, що безпека особи, суспільства та держави знаходиться під контролем професійного очільника Національної поліції України.
Згідно з частиною 2 статті 21 Закону України «Про Національну поліцію» Керівник поліції призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України відповідно до пропозицій Міністра внутрішніх справ України.
Призначення на посаду керівника Національної поліції України згідно з законодавством не передбачає проведення конкурсу.
Однак, з огляду на той факт, що до людини, яка обійме посаду Голови Національної поліції України, має бути беззастережна довіра, як українського суспільства, так і міжнародного політикуму, я прийняв рішення про проведення консультативного конкурсу для діючих поліцейських на заміщення цієї посади.
З метою уникнення політичних спекуляцій і проведення чесного і відкритого відбору кандидата на посаду Керівника поліції, що відповідатиме сьогоденню, я створив Консультативну комісію Міністра, до якої буде запрошено фахових експертів з міжнародного корпусу наших стратегічних партнерів – США, Канади, Консультативної місії ЄС в Україні (EUAM) та авторитетних експертів від української громадськості.
Станом на сьогодні діють спрощені критерії відбору кандидатів на цю посаду, але з 1 січня 2017 року вони суттєво змінюються та стають більш вимогливими. У частині 5 статті 21 Закону прямо вказані критерії, яким повинен відповідати Головний поліцейський України:
1) відповідає загальним умовам вступу на службу в поліцію;
2) має вищу повну юридичну освіту;
3) має стаж роботи в галузі права не менш як сім років;
4) має досвід роботи на керівних посадах не менш як п’ять років.
Загальні умови вступу на службу в поліцію передбачені Розділом VI «Добір на посаду поліцейського» Закону (статті 49-58).
Сьогодні цим критеріям відповідають діючі співробітники поліції, що повністю пройшли атестаційні і поліцейські комісії та конкурси згідно з чинним законодавством.
Відбір буде здійснюватися Комісією на підставі результатів кваліфікаційних іспитів та співбесіди.
Після фінальної співбесіди Консультативна комісія рекомендуватиме мені кандидатів, які найбільш гідні обійняти посаду Голови національної поліції за своїми професійними, діловими та людськими якостями.
Після цього найкращий з відібраних кандидатів буде запропонований мною на розгляд Кабміну».