Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Гадючу цибулю садять під зиму

Поширити:
01 грудня 2016 03:35
349

Гадюча цибуля виростає до 30 см у висоту. Квітне в травні три тижні. Догляду майже не потребує. Достатньо поливати у велику посуху і виривати бур'яни.

– Мускарі цвіте, коли на деревах ще й листя немає. В одному суцвітті – 50-100 квіток, рос­туть гронами. Рослину також називають гадюча цибуля, – каже 33-річна Юлія Федорченко з селища Любар Житомирської області. – Вирощую два види: гроноподібний із дрібними квітами та вірменський із великими махровими.

– Уперше посадила їх, коли зробила альпійську гірку, – про­довжує жінка. – Там мають бути багатоярусні посадки. Позаду розташувала високі рослини, а біля бордюру – низькорослі мускарі. Весною темно-фіолетові дзвіночки з білим краєчком красуються на тлі жовтих нарцисів та червоних тюльпанів. Гірка настільки яскрава, що люди з дороги заглядають — що ж там у мене цвіте.

Висаджувати мускарі краще наприкінці жовтня – на початку листопада. На одному місці росте 4–5 років. Одна цибулина утворює до 30 малих. Викопують їх улітку, коли посохнуть листки.

– Розмножувати мускарі можна і насінням. Однак воно делікатне, і сіяти його треба відразу,  як зібрали.

Ділянка має бути з пухким ґрунтом і захищена від протягів. Землю, коли перекопують, підживлюють перегноєм або компостом – 4 кг на 1 кв. м. Свіжий гній брати не можна, бо спалить рослини.

Для дезінфекції цибулини тримаю 20 хв. у 2% розчині карбофосу. Потім стільки ж – у 1% розчині марганцівки. Перед посадкою в ямки кладу річковий пісок для дренажу. Цибулинки заглиблюю  на 3-5 см, відстань між ними – 5-7 см. Засипаює землею і мульчую на зиму торфом.

– Мускарі може вражати огіркова мозаїка, яку розносить попелиця. Листки скручуються в трубочку або вкриваються білими плямами. Заражені викопую і палю. Бо вірус живе в цибулині і може передатися іншим рослинам. Щоб звести попелицю, розводжу 2 чайні ложки рідкого мила або засобу для миття посуду в півлітрі води й обприскую цим клумбу.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів