У цьому світі підробляють все - вино, каву, бензин, емоції і ліки. Та найбільш ліквідні - гроші. Часовий діапазон афер с фальшивими грішми охоплює понад дві тисячі років. Тож не дивно, що працівники банків мають щоденну мороку з вивченням банкнот.
Деякі з них виготовлені на такому високому рівні, що їх не виявляють і детектори валют. І навряд чи хто знає, скільки фальшивок перебігають з рук у руки, з гаманця в гаманець, з панчохи в панчоху.
Але все ж певна статистика є. Наприклад, поміж вилучених з обігу торік у нашій країні підроблених банкнот переважали долари США. Вони складають 86% від загальної кількості всіх вилучених купюр іноземної валюти. І це конкретні дані. Про них засвідчують дані моніторингу вилучення з обігу банкнот в Україні, повідомляє пресслужба НБУ.
Тепер про інші грошові знаки. Як стверджують у НБУ, серед вилучених банкнот євро становили 12%, російські рублі та англійські фунти стерлінгів - 2%.
А найчастіше підробляли іноземні банкноти таких номіналів:
НБУ назвав найпопулярнішу серед фальшивомонетників іноземну банкноту. Це 100 доларів США. На неї в Україні можна натрапити найчастіше.
Нагадаємо, за підсумками 2020 року на 1 млн шт. справжніх банкнот гривні припадало близько 5,5 шт. підроблених банкнот. Це майже вдвічі більше, ніж за підсумками 2019 року - близько 3 шт.