Серцево-судинні захворювання, зокрема, гіпертонія — одні з найбільш розповсюджених захворювань і причин смертності населення в Україні. Гіпертонія — підвищення артеріального тиску людини. У зоні ризику — люди старше 40 років.
Нормальними вважаються показники, які не перевищують:
Розрізняють 2 типи гіпертонії. Захворювання першого типу кваліфікують як хворобу, яка характеризується хронічністю, і причини якої достеменно не можуть виокремити навіть кваліфіковані лікарі. Другий тип — симптоматична артеріальна гіпертензія (АГ), яка полягає у періодичному погіршенні самопочуття, і при якій потрібно вживати спеціальні таблетки для зниження тиску. Періодичне підвищення тиску зумовлене:
Часто гіпертонія протікає практично непомітно, і люди навіть не здогадуються, що їм потрібно вживати препарати проти тиску. Загалом перебіг хвороби можна розділити на три умовних етапи:
Звертаємо увагу, що ліки проти тиску має призначати спеціаліст на основі детального вивчення анамнезу пацієнта та обстежень. Щоб точно діагностувати АГ необхідно зробити аналіз крові та електрокардіограму, УЗД серця та нирок, доплерографію судин шиї та проконсультуватися у кардіолога, офтальмолога та ендокринолога.
Здебільшого повністю вилікувати гіпертонію не вдається, проте таблетки проти підвищеного тиску допомагають блокувати подальше прогресування захворювання. Приймати таблетки проти тиску потрібно із дотриманням всіх правил, адже в іншому випадку це може призвести до погіршення ситуації.
До того ж необхідно дотримуватись певних правил:
Купити потрібні препарати можна у звичайній аптеці або інтернеті — онлайн-аптека Клікіс працює у режимі 24/7.