Компанії Facebook, Twitter і Alphabet (власник Google) надали інформацію про користувачів з Росії, які опублікували записи, що пов'язані з виборами президента Сполучених Штатів Америки.
Про це повідомляє DW.
За інформацією Facebook, певна група російських користувачів опублікувала понад 80 тис. записів на політичні теми протягом 2 років під час і після президентських виборів у США 2016 року.
Підкреслюється, що потенційна група охоплення складає близько 126 млн осіб.
У компанії Facebook переконані, що записи, які можуть бути пов'язані з російськими джерелами, є "просто неприйнятними". За інформацією компанії, в жовтні 2016 року майже 6 млн фейкових облікових записів було деактивовано.
У компанії Twitter заявили, що автоматичні сторінки, пов'язані з Росією, відправили 1,4 млн твітів під час передвиборної кампанії 2016 року. А це складає близько 0,74% всіх твітів про американські вибори. Відомо, що Twitter заморозив понад 2750 облікових записів та вже навіть повідомив представникам Конгресу адреси заблокованих сторінок.
Представники холдингу Alphabet, власником якого є Google, заявили, що знайшли "деякі докази" зловживань платформами Google з боку проурядових російських груп. Проте запевняють - їхня активність була "обмеженою". Повідомляється, що під час передвиборної кампанії в США з двох облікових записів було витрачено $4,7 тис. на рекламу.
Також Google виявив 18 каналів на відеохостингу Youtube, які могли підтримуватися російськими агентами. На цих каналах було розміщено 1108 відеозаписів , що сумарно тривали 43 год, а загальна кількість переглядів сягала приблизно 310 тис. Наразі всі ці канали заморожені.