Українці продовжують обирають на місцях конкретних людей, а не конкретний політичний бренд.
Так прокоментував AgroPolit.com результати перших місцевих виборів у 86 ОТГ (відбулися 22 грудня 2019 року експерт з політики Олександр Солонтай.
«Багато хто встиг заявити, що рейтинги «Слуги народу» впали критично, зважаючи на результати виборів 22 грудня. Думаю, це помилково, оскільки голосування на виборах до міської ради маленького містечка взагалі ні про що не свідчить. Візьмемо до прикладу перемогу партії «Наш край» в одному з міст, хіба це означає, що у них з‘явився стрімкий національний рейтинг? Очевидно, що це результат місцевої команди. Наголошую, що вибори в малих ОТГ взагалі мають відбуватися за участі партій, але без партійної основи! Вибори в маленьких громадах аж ніяк не відображають національну ситуацію, але використовуються для реклами. На жаль, після виборів та гучного піару про ці маленькі громади забувають!», — каже він.
На його думку, отримані результати цілком вписуються у звичну традицію голосування на місцях.
"Місцеві вибори вкотре засвідчили: на місцях обирають конкретних людей, а бренд має вторинне значення. Особливо це помітно на виборах в сільські та селищні ради, де діє мажоритарна система. Нещодавно ухвалено Виборчий кодекс, він також поверне мажоритарну систему на виборах у міські ради, величиною до 90 тис. виборців, а це майже всі міста в Україні. Тільки у 30 найбільших містах вибори депутатів будуть на партійній основі. Це добра зміна на краще. Ще б відмінити вибори в районні ради, тоді б узагалі наступні вибори стали потужним кроком вперед!", — вважає він.