Верховна Рада внесла зміни до закону "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям". Вирішено не враховувати грошове забезпечення учасників АТО при виділенні соціальної допомоги їхнім сім'ям, пише газета "Експрес".
- Депутати внесли доповнення до двох статей закону, - пояснила адвокат Юлія Бойко. - Перше стосується призначення соціальної допомоги. Тепер у сукупному середньомісячному доході сім'ї не враховуватимуть грошового забезпечення військовослужбовців (як рядових, так і осіб командного складу), які беруть безпосередню участь в Антитерористичній операції.
Для учасників АТО це дуже важлива зміна, тому що ті бійці, які воюють, не мають можливості передати будь-які документи для оформлення допомоги. Раніше їм потрібно було передавати через рідних довідку про доходи. Тепер цю вимогу, на щастя, скасували. Крім того, наші військовослужбовці, які перебувають в АТО, не можуть вільно переказувати свої кошти сім'ям, оскільки на території, де вони перебувають, немає банківських відділень.
- Які ще зміни внесли депутати?
- Також внесено доповнення, відповідно до якого в декларації про доходи і майно членів сімей учасників АТО не будуть вказувати інформацію про державну соціальну допомогу, призначену відповідно до цього закону, а також про нараховану субсидію на оплату за спожиті житлово-комунальні послуги, сплачені членами сім'ї аліменти.
Це також давно слід було зробити, адже наші хлопці, які воюють, усі отримані гроші витрачають на своє військове спорядження та їжу. Держава не може їм дати всього необхідного. Чинна дотепер вимога вносити дані про ці кошти у декларацію - справжня ганьба.
Тепер родичі зможуть до переліку документів, які вони подають для отримання соціальної допомоги, додати довідку про безпосередню участь свого батька чи сина в АТО. Його грошове забезпечення не включатимуть у сукупний дохід сім'ї, у декларацію про доходи.