Під час обстрілу найкращим варіантом буде сховатися в укритті. Але що робити, коли повітряна тривога застала вас вдома?
Якщо мешкаєте в багатоквартирному будинку не на останньому поверсі - найкращим прикриттям буде ліфтовий майданчик, там немає вікон. Він є осередком жорсткості та здатний витримати найпотужніші удари. В будинку з чотирма та більше поверхами краще спуститися нижче.
Важливо перебувати в тій частині квартири, де найменше зовнішніх стін, вікон та дверей. Якщо такої кімнати у квартирі немає, прихистком може бути внутрішній коридор та дверні прорізи опорних стін. Ванна кімната, кухня та туалет не підходять. Під час ударної хвилі плитка, дзеркала та скло можуть розколотись і поранити.
У приватних двоповерхових будинках кращою схованкою буде внутрішня кімната на першому поверсі. З найменшою кількістю зовнішніх стін, вікон та дверей. За такою схемою обирайте схованку і в оселі на один поверх.
У випадку, коли відомий напрямок обстрілу, ховайтеся в найбільш віддаленій кімнаті з протилежного боку.
Пам'ятайте, головне правило укриття - принцип двох стін. Це означає, що між вами та вулицею має бути щонайменше дві стіни. Перша бере на себе силу вибуху, друга захищає від уламків та наслідків руйнувань.
Також під час обстрілів і активних бойових дій необхідно убезпечити житло. Велику загрозу несуть уламки. Двері зі скляними вставками та дзеркала краще зняти, покласти на підлогу і прикрити ковдрами. Вікна можна закрити мішками з піском, диванними подушками, масивними меблями.
Пересуватися вдома необхідно навприсядки, сидіти біля стіни. Чим нижче людина перебуває до підлоги, тим менше шансів попадання в неї уламків від снарядів.
Приготуйте та тримайте поруч воду та вогнегасник на випадок пожежі. Не панікуйте та будьте пильні.