Діти можуть відмовлятися від їжі з безлічі причин. Ми підготували 10 найпоширеніших причин.
1. Ріжуться зуби
Ця причина є однією з головних. Малюк відчуває дискомфорт, біль і озноб, коли у нього починають прорізатися зубки. Як результат – поганий апетит і блювання.
2. Глисти
Дитина вразлива для гельмінтів та інших паразитів. Вони можуть стати причиною діареї, блювання і втрати апетиту. В цьому випадку краще звернутися до лікаря.
3. Надлишок води
У дітей маленький шлунок, тому молока й іншої рідини в невеликих кількостях їм буде більш ніж достатньо. Але якщо перестаратися – це негативно позначиться на апетиті малюка.
4. Проблеми зі здоров'ям
Якщо дитина підхопила застуду, то у неї, крім інших симптомів (кашель, нежить, висока температура, озноб), з'являється ще один – відмова від їжі.
5. Перегрівання
Надлишок тепла може зробити малюка дратівливим і призвести до інших негативних наслідків: пітливість, розлад шлунка і висипання.
6. Введення твердої їжі
Дитина звикла до рідкої їжі, тому їй непросто перелаштуватися. Вона може відмовлятися від твердої їжі тривалий час, але потім адаптується і стане сприйнятливішою до нового раціону.
7. Анемія
Анемія є ще однією важливою причиною втрати апетиту у дітей. Немовлята, в організмі яких не вистачає заліза, страждають від слабкості, дратівливості і втоми. Це тягне до відсутності апетиту. Додай в меню дитини продукти, багаті залізом.
8. Ангіна
Ознаки вірусної інфекції – висока температура, червоне горло, збільшені гланди і біль при ковтанні. Не дивно, що хвора дитина не в змозі харчуватися за звичним режимом.
9. Зміни росту
Немовлята часто відчувають періоди сплеску і відсутності росту. В результаті, їхня потреба в їжі і харчові звички змінюються.
10. Вакцинація
Після вакцинації діти, як правило, страждають від лихоманки, епідемічного паротиту, висипання і втрати апетиту.
У будь-якому випадку, якщо маля понад один день не хоче їсти, зверніться до лікаря!