Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Чому потрібно займатись спортом: факти від тренера

Поширити:
22 лютого 2018 08:45
508

Мода на рельєфне та доглянуте тіло прийшла не одразу – відвідування залу стало популярним відносно недавно. Але тепер в зал люди ходять не лише за красивими формами.

Фітнес-тренер, майстер спорту та кандидат наук з фізичного виховання та спорту Ольга Задорожня в інтерв'ю сайту "24"  розповіла про тренди та переваги здорового способу життя, поділилась корисними порадами та розвінчала популярні міфи.

Які переваги людина отримує від заняття спортом, окрім гарної фізичної форми?

Залежить від того, з якою метою людина йде в зал. Хтось приходить, щоб побороти свої комплекси. Наприклад, для когось може бути складно вийти з зони комфорту і прийти в зал, де багато незнайомих людей. І для людини це буде момент переборення себе.

Якщо є протипоказання за станом здоров'я – це теж можна виправити лише завдяки спорту.

Мені здається, близько 70% людей йде в зал за красивим тілом, і вже в процесі цього вони розуміють, що є значно більше ефектів від занять, ніж просто хороше тіло. В когось – мотивація, в когось – натхнення, в когось – ще щось.

Ну і, звичайно, спорт – це хороше самопочуття, добрий настрій, спілкування, пошуки своєї половинки та інше.

Те саме можна сказати про спортсменів, які обирають за хобі танці, малювання чи ще щось. Все одно в житті усе взаємопов’язане і будь-яку сферу можна застосувати у своїй професійній діяльності.

До слова, 10 років тому одним з видів мотивації для дітей була медаль зі змагань, або просто побачити світ. За часів СРСР це була чи не єдина можливість виїхати за межі Союзу.

Чи правда, що заняття спортом зміцнюють імунну систему, людина стає менш вразливою до сезонних захворювань?

Як в кого, якщо говорити про фітнес, то він спрямований на хороше самопочуття, щоб людина комфортно почувала себе у своєму тілі.

Що стосується професійного спорту, як не дивно, зазвичай у професійних спортсменів імунітет є навіть зниженим, тому що вони більшу частину свого часу працюють на межі можливостей.

Ті ресурси, які у звичайних людей відкладаються десь на чорний день, спортсмени змушені використовувати повсякчас. І тому вони десь більше вразливі до захворювань, з віком йде ризик травматизму, зношування тканин.

Як часто варто ходити на заняття в залі, відвідувати тренажерний зал? Скільки часу щонайменше варто приділяти розминці дома?

Тричі на тиждень – найбільш оптимальний варіант. Чому тричі? Тому що кожній м’язовій групі потрібно якось відновлюватися до наступного тренування. І навіть той же стретчинг, де б, здавалося, ти нічого не робиш, лише тягнешся і розслабляєшся – від нього теж повинні м’язи та зв’язки відпочивати.

Гімнастику бажано робити хоча б 15 хвилин на день. А якщо робота сидяча, то медики радять раз на 1-1,5 години робити такі фізкультурні "п’ятихвилинки" – аби ті м’язи, які перебувають у статичному напруженні, розім’яти та прискорити кровообіг.

Чому в більшості людей, які працюють за комп’ютером, часто болить голова? Тому що йдуть різні зажими (є спеціальний термін – "тригерні точки"). Зокрема, шийний відділ хребта, десь перетискаються нервові закінчення, відразу можуть перетискатися і кровоносні судини, погіршується постачання крові до мозку, кров не несе кисень, а без кисню і зір страждає.

Є таке поняття "міофасціальна мережа". Наприклад, якщо взяти шматок курячого філе – на ньому зверху йде прозора тоненька плівочка. Така ж плівка є на всіх м’язах людини, вона покриває кожне нервове і м’язове волокно. Вона формує окрему систему в організмі. І якщо забрати усі рідини, кістки, м’язи і залишити лише цю плівочку – то збережуться усі контури, ніби людина, зроблена з павутиння.

Ця плівочка складається з мінералів, солей і води. І в більшості людей через брак фізичної активності вона починає "злипатися": йде зажим, де нервові волокна можуть перетискатись. А як тільки людина починає займатись фізичною активністю – і кровопостачання краще, і імпульси краще передаються.

До речі, це один із трендів зараз. Дослідження міофасціальної мережі лише недавно з’явились – у 2007-2008 роках розпочались перші дослідження. Це одне з найперспективніших напрямків розвитку напряму тренувань "розумне тіло".

Тож цю мережу варто пропрацьовувати хоча б двічі на тиждень – різними витягуючими рухами, також – йогою, стретчингом, пілатесом, масажними роликами та іншим. Особливо це актуально для тих, в кого болить голова: 15 хвилин цієї розминки – і забудете про головний біль.

Якщо дуже болить голова – варто зробити кілька витягуючих рухів, добре розмасувати пальці на руках і ногах хоча б 5 хвилин, щоб рівномірно розігнати кровообіг.

А тим, у кого занижений тиск, замість чашки кави, яка його піднімає, краще з’їсти невеличкий шматочок чогось солодкого.

Оля Задорожна: Близько 70% людей йде в зал за красивим тілом

Займатись спортом вранці чи ввечері – коли це корисніше для організму? Зокрема, коли краще бігати?

Чесно – кому як підходить. В кожної людини є свої біоритми, є свої нюанси. Дуже поширена така методика – коли людина хоче зменшити кількість жирової тканини, то радять бігати вранці і на порожній шлунок, адже це пов’язане з рівнем цукру в крові.

Адже, якщо перед тим поснідати, то всі вуглеводи, які були спожиті на сніданок, протягом перших 20 хвилин бігу будуть забезпечувати цю діяльність. Тому краще працювати одразу з жировою тканиною.

За скільки часу до і після заняття можна їсти, що краще споживати?

Перед заняттям найпізніше краще їсти за 1-2 години, оптимально – 1,5 години до заняття. Мені особисто потрібно близько 3 годин, щоб комфортно себе почувати під час проведення заняття.

І обов’язково снідати перед тренуванням в залі – можна вуглеводи, які швидко дадуть енергію, адже вони швидко перетравлюються.

А якщо говорити про правильний сніданок, то варто споживати повільні вуглеводи, які довго перетравлюються і дають добре відчуття ситості, зокрема, каші.

Попри популярність здорового способу життя, багато хто стоїть перед дверима спортзалу, так туди і не зайшовши. Як змусити себе через це переступити і таки зайнятись спортом?

Для початку – встати з ліжка. Мені дуже подобається гасло "Аdidas" "Impossible is nothing" – неможливе можливе.

Якщо хочеться глобально змінити світ – почніть з себе, зробіть перший маленький крок. Завжди вірте в себе. Щоб досягти якоїсь великої мети, треба починати до неї йти і все обов’язково вийде. А якщо не виходить йти – лягти і лежати у напрямку мрії.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів