Вчені з США дослідили, чим відрізняється мозок здорової людини від тієї, що заїкається.
Виявляється, у людей із порушенням мови пошкоджений не тільки мовний центр мозку, але і частини, що відповідають за регулювання уваги та емоцій, передає Gazeta.ua з посиланням на medicalxpress.com.
Науковці зробили знімок мозку 47 дорослих і 47 дітей. Серед них були як люди із заїканням, так і звичайні. З'ясувалось, що важкість захворювання варіювала в залежності від того, наскільки всі три відділи мозку були пошкоджені.
"Те, що заїкання залежить від функціонування нейронних шляхів, пов'язаних з промовою і мовою - це зрозуміло. Відповідальні за увагу області і пов'язані з ними шляхи важливі для регулювання поведінки. Люди з порушеннями в цих відділах, заїкаються частіше і сильніше. Емоції, такі як тривога і стрес, також позначаються на заїканні, можливо, через те, що ця мережа взаємодіє зі шляхами, контролюючими увагу і мову", - пояснив один з авторів роботи, керівник Інституту розвитку мозку Бредлі Петерсон.
Страждають порушенням мови 1% населення світу. Його діагностують у дітей 2-5 років, частіше у хлопчиків, ніж у дівчаток.
Основні симптоми цього захворювання - зміни в ритмі мови, повторення або затягування окремих звуків або цілих слів, а також часті зупинки в мові.
Фінські вчені виявили, що фоновий шум негативно позначаються на розвиток мови у дітей, а також можуть привести до появи мовних дефектів.