Цуценята і кошенята можуть зникнути і британських зоомагазинів. Уряд Об'єднаного Королівств хоче повністю заборонити продаж тварин, яким не виповнилося півроку.
Про те, як маленькі тварини потрапляють в магазини, замислюються одиниці. Великобританію недавно обурила історія кавалер-кінг-чарльз-спанієля на прізвисько Люсі. Напівживу собаку врятували після п'яти років життя в собачому розпліднику.
"Коли я забрала її, то вирішила створити сторінку в Facebook, де розповідала про всі пригоди Люсі. З кожним днем все більше і більше людей стежило за її життям", – розповідає Ліза Гарнер, нова господиня Люсі.
В результаті зібралося стільки незадоволених умовами розведення собак і кішок, що в британському уряді почали обговорення так званого закону Люсі, який забороняє продаж цуценят і кошенят в зоомагазинах, а також передбачає покарання за нелегальне розведення собак і кішок.
Щороку в Британії з підпільних "ферм" в зоомагазини потрапляють 80 тисяч тварин. Найчастіше вони хворі і знаходяться в занедбаному стані. Багатьох взагалі відбраковують. Наприклад, люди, які розводять собак, позбулися бобтейла Руперта, коли йому було 5 місяців.
"Його віддали в притулок, тому що не змогли продати – у пса вроджені проблеми з лапами і кістками", – пояснила Норма Грін, нинішня господиня Руперта.
Тепер британські влада хоче, щоб всі заводчики отримували ліцензії, а кошенят і цуценят молодше 6 місяців не продавали в магазини. Причому торгувати зовсім маленькими тваринами – до 8 тижнів – у Британії заборонять вже восени 2018 року.
"Нам важливо гарантувати те, щоб тільки ліцензовані заводчики, які відповідають критеріям, могли продавати вам цуценят", – заявив британський міністр навколишнього середовища Майкл Гоув.
Втім, у "закону Люсі" є і критики. Вони запевняють – заборона продажу кошенят і цуценят в магазинах тільки погіршить ситуацію, адже торговців тваринами на "чорному ринку" стане більше.