Компанія Risoil SA в лютому-березні 2021 року розпочне управлінську діяльність у Херсонському морському порту.
Про це розповів Шота Хаджішвілі, директор компанії Risoil SA.
«Після підписання договору про концесію Херсонського порту ми поки ще не керуємо ним. Зараз оформлюються документи з передачі землі і майна, і відтоді, як ми все отримаємо, почнеться управлінська діяльність компанії Risoil SA Сподіваюся, це станеться в лютому-березні 2021 року», - повідомив Хаджішвілі.
За його словами, судячи з того, в якому жалюгідному стані нині перебуває цей порт, компанія практично отримає тільки землю, оскільки більшу частину майна доведеться здати на металолом.
Крім того, флот без документів, як і самі моряки. Плюс приблизно 30 млн грн боргів, і немає коштів для виплати зарплат.
«Насправді мені, як бізнесмену, був цікавіший миколаївський порт «Ольвія». Але з економічної точки зору було зрозуміло, що «Ольвію» ми не потягнемо. При найближчому розгляді умов конкурсу на цей порт з’ясувалося, що вони, м’яко кажучи, невдалі і ніколи економічного ефекту не принесуть. А компактний Херсонський порт, за нашими розрахунками, можна зробити прекрасним хабом як для верхів'я Дніпра, так і для моря, тому вирішили взяти участь у конкурсі», - додає директор компанії.
Шота Хаджішвілі вважає: для успішної реалізації концесійних планів, що стосуються українських морських портів, необхідне стабільне законодавче середовище, чітка національна портова стратегія і нове покоління добре підготовлених профільних фахівців.
«Застосування концесійних схем у світовій практиці свідчить про ефективність такого підходу до управління держвласністю. Державно-приватне партнерство в управлінні українськими портами - найбільш реалістичний спосіб динамічного розвитку галузі. Так, макроекономічна ситуація в країні зараз нестабільна, але концесія портів конкретно може сприяти її поступовій стабілізації», - наголошує підприємець.