Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Арсен Аваков: Для змін у правоохоронній системі необхідні довіра та баланс між поліцією, прокуратурою та судами

Поширити:
05 липня 2019 10:40
751

У 2014 році рівень довіри до правоохоронців був 5%, сьогодні рівень довіри до Нацполіції – 37%. Але для результату повинен бути баланс між поліцейськими силами, прокурорським реагуванням та судовою системою. Наразі цього балансу недостатньо.

Про це сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час щорічної конференції з питань реформ в України (Ukraine Reform Conference), що проходить в Торонто, Канада, повідомляє департамент комунікації МВС України.

«П’ять років тому ми починали процес реформ у МВС і взяли собі за мету замість «карати і кришувати» - «служити і  захищати». Тоді, після Революції гідності, міліціонери не могли патрулювати вулиці в своїй міліцейській формі. Це була точка дискредитації, це була точка повного розвалу. Зараз ми маємо рівень довіри до Нацполіції 37%, а новостворена патрульна поліція - понад 40%», - зазначив Арсен Аваков.

Окрім цього, міністр внутрішніх справ зауважив, що особовий склад Національної поліції оновився на 40%.

«Особовий склад у нас скоротився з 220 тисяч до 140 тисяч. У поліцію прийшли нові люди, 40% оновлення. Вже другий рік працює Академія патрульної поліції і ми залучаємо нових людей», - сказав очільник МВС.

Арсен Аваков також додав, що досі поліція стикається з проблемами,зокрема, з корупцією та «кришуванням» з боку правоохоронців. Так, наприклад, внутрішня безпека кожен день притягає до відповідальності 2-4 поліцейських.

«Так, ми маємо проблеми, як і все українське суспільство. Важливо, що ми реагуємо на ті недоліки, які бачимо. Ми йдемо крок за кроком. Незважаючи на скандали, на неймовірні інколи проколи, ми маємо поступовий ріст довіри до поліцейських сил», - підкреслив Арсен Аваков.

Коментуючи резонансні випадки, Арсен Аваков сказав:

«Поліція робить свою справу, займається превенцією, але це питання не тільки поліції, це питання і суспільства, судів, прокуратури, чиновників. Якщо ми подивимося на сумну статистику умисних вбивств, то кожен рік маємо поступове зниження їх кількості в Україні. Це відбувається за рахунок превенції, це наслідок лише системних дій. Повинен бути баланс між поліцейськими силами, прокурорським реагуванням та судовою системою. Наразі цього балансу недостатньо. І про це треба чесно говорити», - зауважив він.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів