Напередодні маршу в підтримку захисту прав тварин у Херсоні активісти запросили всіх охочих, щоб разом малювати плакати для ходи. Акцію провели в ботанічному саду.
Координатор ком’юніті центру благодійної організації «Иная» Наталія Голуб розповідає: « Феміністична і ЛГБТ-інклюзивна організація, окрім того ми, в принципі, виступаємо за побудову цивілізованого суспільства, де всі люди будуть поважати один одного, і це насправді стосується не тільки людей. Тому ми вирішили приєднатися до маршу з захисту тварин, який проходить з ініціативи гуманістичної організації «UAEnimals». Разом з тим ми організували майстерні плакатів, де наші волонтери, активісти і просто свідомі люди можуть виразити свою позицію щодо захисту прав тварин і вийти на марш разом. Насправді якщо ти займаєшся захистом прав кого-небудь, то це розповсюджується не на одну сферу».
На мистецтво активістів надихала кішечка, що мешкає в ботанічному саду.
Організатори та учасники переконані, що ставлення людини до тварини - це завжди показник ставлення людини до людини. І що безкарні утиски, експлуатація і знущання над будь-якою незахищеною групою - це те, що має хвилювати всю спільноту, адже з кожним днем це проникає все глибше в усі сфери життя.
Не випадкова і локація, де малюють плакати. Активісти розповідають, що Херсонський ботанічний сад - це те місце, яке має вчити людей любити і поважати природу. Тут мешкає кінь, кілька овець, ослик та кілька котів – у кожної тварини своя непроста історія, але нині вони в безпеці, і їх приклад є дуже показовим для тих, хто не зовсім розуміє, чому тварини потребують захисту.
Дмитро починає малювати свій плакат, завжди важко одразу зрозуміти, як виразити свою позицію малюнком.
Дмитро: «Я тут, тому що не хочу, щоб тваринок ображали. Те, як люди ставляться до тварин – це показник, як вони будуть ставитися до людей. У мне вдома немає домашніх тварин, просто немає змоги за ними дивитись. Хоча якось жив три дні котик, якого з дерева зняли, а потім його віддали. Марш із захисту тварин конкретно в Херсоні відвідаю вперше, а взагалі я вже був на такому марші в іншому місті , для мене це важливо.»
Для Максима особливо важливо через свій плакат показати не просто свою позицію, а спробувати продемонструвати свій світогляд.
Максим: «Я побачив оголошення і не зміг не прийти. Я веган і не прийти сюди було б для мене дивно. Веганство – це стиль життя, спрямований на звільнення тварин від будь-якої експлуатації, без цієї думки неможливо бути веганом. Я вперше беру участь у такій акції. Мій плакат виражатиме призив до веганства. Я збираюся написати на ньому: « Не обов’язково любити, щоб не шкодити». Багато хто каже, що я не переймаюся цим тому, що не люблю тварин, але ж якщо люди не люблять дітей, це ж не означає, що вони їх б‘ють».
Юля і Ярослав творять свій плакат разом з особливим натхненням.
«Ми прийшли, тому що нам надіслали оголошення, що буде така акція з малювання плакатів. Ми тут, щоб висловити своє занепокоєння з приводу тварин. Тому що зараз їм дуже сумно живеться на цій планеті, тому ми й прийшли підтримати. У нас є кішечка Сурія, а взагалі в нас біля дому багато тварин, до нас приповзала черепаха, ходять фазани, багато пташок. Ми прийшли на акцію з захисту тварин вперше. Але ми з сином постійно годуємо пташок, тваринок. Хочу прищепити йому з дитинства любов до природи і всього світу» - каже Юля.
Р.S. Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.