Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

18 червня – День Батька. Походження та традиції

Поширити:
18 червня 2017 05:25
292

Тато для кожної дитини є таким же важливим як і мама. Тому недарма останнім часом поруч із днем матері у більшості країн світу почали урочисто святкувати батьківський день, висловлюючи повагу і любов татусям. У багатьох державах свято має статус офіційного. День батька в Україні 2017 року, можливо, також скоро буде визначено на офіційному рівні.

Коли день батька в Україні 2017 року? На сьогодні існує два варіанта дати можливого святкування. Всенародний батьківський день святкується кожного червня в третю неділю. У той же час багато країн, які визнали цей день на державному рівні, встановили свою, відмінну від загальної, дату справляння торжества.

В Україні з пропозицією офіційного визнання цього свята у 2006 році виступили представники Міжнародного Центру Батьківства. 2013-го року було підготовлено Указ Президента України «Про День батька», свято запропонували відзначати кожного року в третю неділю вересня. Кабмін схвалив проект указу та відправив його Президентові. Але, на жаль, цей документ поки що досі залишається не підписаним.

Походження святкування

Татів день вперше почав відзначатися у 1910 році в Сполучених Штатах Америки. Ініціативу щодо святкування цього дня внесла жителька штату Вашингтон – Сонора Смарт (після одруження – Сонора Додд). Натхненна спогадами про дитинство та безмежною вдячністю своєму батькові, жінка звернулася з пропозицією до місцевої влади, де її підтримали.

У родині, де народилася Сонора Смарт, крім неї було ще п’ятеро діток. Коли народилася шоста дитина, матір дівчинки загинула. Батько повністю взяв на себе усі турботи по вихованню та забезпеченню діток. Сонора добре пам’ятала як важко було татові. Адже потрібно було багато працювати, щоб прогодувати малечу, і самостійно виконувати більшість домашніх справ. Немовля потребувало особливого догляду та уваги. У батька не залишалося жодної вільної хвилини, відпочивати вдавалося лише за декілька годин нічного сну.
Час минув, малеча виросла, кожен пішов власним життєвим шляхом. Сонора Смарт також вийшла заміж і створила власну сім’ю. Але вона ніколи не забувала про свого тата і те, що йому доводилося переживати заради добробуту дітей. Під час святкування 1910 року національного дня матері жінці спало на думку, що роль тата в сім’ї не менш важлива за материнську, багато батьків по всьому світу так само, як і колись її тато, також виховують діток самостійно. В той час, коли мами вдома доглядають немовлят, татусі тяжко працюють, щоб прогодувати родину, а прийшовши додому ще й допомагають няньчитися з малечою. Батьки на рівні з матерями достойні такої ж поваги та вдячності.

Згодом традиція святкування дня батька поширилася й на інші штати країни. А в 1966 році День тата в США став національним святом і відзначається кожної третьої неділі червня. На сьогодні це свято набуло статус офіційного в 40 країнах світу.

Як святкують День Батька?

Традиції святкування дня батька у кожної країни свої. Загальний символ батьківського свята є троянди, які приколюють у цей день до одягу на сторону серця. Якщо тато живий – прикріпляють троянди червоного кольору, якщо вже покинув світ – білі. Квітка символізує безкінечну любов та повагу до батьків.

У багатьох країнах на честь свята влаштовують народні гуляння та різноманітні заходи. Виділяють матеріальну допомогу сім’ям, у яких батько самостійно виховує дітей. Цього дня дітки приносять татусям подарунки, часто зроблені власноруч. Дорослі обов’язково навідують своїх літніх батьків, влаштовують домашні обіди.

У Німеччині день батька носить зовсім інший характер. Там його святкують у день Воскресіння Господнього. Свято проводиться в честь старовинного обряду посвяти малих хлопчиків і молодих чоловіків. У цей день раніше проводили змагання і визначали серед хлопців найкращого. А тому чоловікові, який мав найбільше дітей, староста вручав нагороду. У цій країні в день батька масове гуляння не проводиться, а чоловіки переважно збираються із своїми друзями на пікніки чи велопрогулянки.

В Україні день батька на державному рівні поки що не святкують. Заходи із вшанування батьків проводяться хіба що громадськими організаціями, які займаються захистом батьківських прав та пропагують відповідальне батьківство. В основному вони мають вигляд семінарів та конференцій, на яких батьків поздоровляють, розглядаються актуальні проблеми, право тата на виховання дитини у разі розлучення з матір’ю малюка, тенденції розвитку батьківської ролі в сім’ї.

Якого числа день батька в Україні? До того часу, поки на офіційно в Україні не визначено дату святкування, доцільно відзначати Всенародний день батька як це встановлено на міжнародному рівні – у третю неділю червня. У 2017 році цей день випадає на 18 червня.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів