Підтримати нас

Стресові ситуації: як допомогти коту впоратися з ними

Реклама
20 червня 2024 11:12
110
Поширити:

Будь-які зміни у звичному способі життя завдають тваринам серйозних емоційних переживань. Зміна обстановки, тимчасова відсутність господаря чи навіть купівля нових меблів, прихід гостей або надто гучні звуки – усе це лякає та нервує. Щоб допомогти пухнастому улюбленцеві впоратися з цим, варто застосувати спеціальні ласощі для котів, а також взяти на уваги декілька корисних технік, рекомендованих зоопсихологами.

Гострий і хронічний стрес: у чому відмінності

Кішки моментально реагують на загрозу, вигинаючи спину або, навпаки, розпластуючись на землі. Про те, що переляк виявився занадто сильним, свідчать такі прояви:

  • прискорене дихання;

  • рясна слинотеча;

  • гарчання та шипіння;

  • тремтіння тіла;

  • притиснуті до потилиці вуха;

  • мимовільне сечовипускання.

Хронічні переживання проявляють себе не настільки явно, але вони більш небезпечні. Самотність, відсутність уваги, поява нового члена сім'ї, зміна місця проживання – все це спричиняє у тварини серйозний стрес. Ласкавий і веселий вихованець може стати апатичним, не йти на контакт, постійно ховатися в шафах, під диванами або в інших закутках.

Якщо не реагувати на стрес

Зміни в поведінці кішки в жодному разі не можна залишати без уваги. Тривала напруга може стати причиною псування предметів інтер’єру, появи сечових міток, відмови від їжі. Улюбленець може почати вилизувати себе, аж до болісних ран на тілі, або, навпаки, повністю відмовитися від гігієнічних процедур. І якщо не допомогти йому пережити цей період – самопочуття буде лише погіршуватись, і на цьому тлі виникатимуть хвороби.

Три способи допомогти коту в період стресу

Почати варто з консультації з ветеринаром: причина занепокоєння може бути не тільки психологічною, а й фізіологічною. Якщо ж аналізи та обстеження не виявили жодних недугів, варто залучити такі методи допомоги:

  • перемикання уваги – щоденні ігри, активне спільне проведення часу, цікаві іграшки та навіть спеціальні мультики для котів, щоб в улюбленця не було часу нудьгувати або витрачати енергію на дрібні капості та псування майна;

  • ласка та турбота – корисні смаколики, постійні погладжування й чухання за вушком, розмови, завдяки яким кіт відчуває любов господарів і поступово заспокоюється, а його стан нормалізується;

  • усунення стрес-фактора – подразника важливо позбутися і якнайшвидше, завдяки чому тварина самостійно відновиться, а головне, поступово знову почне проявляти звичну активність.

Останній пункт – ключовий, але далеко не завжди це можливо. Якщо переживання спричинені переїздом до нової квартири або зміною складу сім'ї, то кардинально змінити що-небудь не вдасться. У цьому разі доведеться докласти максимум зусиль, щоб допомогти пухнастому улюбленцеві адаптуватися до нових умов.

Але ніжність, увага та догляд допоможуть впоратися з будь-якою проблемою. Особливо якщо додати в раціон ласощі для зменшення симптомів стресу – і кішка знову поверне спокій і душевну рівновагу.

Підтримайте незалежну журналістику. Долучайтеся до спільноти "Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів