Зима – знову холодно і страшно

Зима кожного року буде приходити несподівано, поки на підготовку до опалювального сезону виділятимуть тільки 10% коштів від потреби.

Про це заявив на прес-конференції у вівторок перший віце-мер, голава міської комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій В’ячеслав Яременко. За його словами, хоча в останні 4 роки гроші в реконструкцію мережі вкладають, та зношуються інженерні комунікації набагато швидше.
От і тепер на Таврійському, в межах вулиць Тарле й Ворошилова, цілий квартал житлових будинків лишається не тільки без тепла, але й без холодної води. Там труби водопостачання й опалення прокладали більш тонкі, ніж потрібно за нормативами, вони й швидше проіржавіли. Зараз вони вже й на труби не схожі, перетворились на суцільну “сіточку”. Як до них приварити нові, ремонтники не знають. Крім того, вкладали їх у так звані прохідні канали. Тобто, в разі аварії всередині каналу збирається вода. Так зараз і є в районі 54-го і 55-го теплопунктів на Таврійському. Ремонтувати щось, коли вода заввишки 1,5 метри, неможливо... І теплоносій туди тече... Хоча за минулий і позаминулий роки в ті канали вже поклали пластикових труб щонайменше на 1,2 мільйони гривень, тепер підводять невідремонтовані ділянки.
Чиновники зате організували підвезення води до будинків – спочатку пожежними машинами возили технічну воду, потім “водовозами” стали доставляти питну. В’ячеслав Яременко визнав: це не було своєчасно, як завжди, надіялись ліквідувати аварію швидко. Надалі він планує починати підвозити воду у двори вже через 4 години від моменту, коли “порвало”.
За даними на 16 годину понеділка, із 65 тисяч квартир в обласному центрі тепло отримали 38 тисяч – без урахування будинків ОСББ та житлових кооперативів. Загалом мають бути підключені приблизно 42 тисячі квартир. Тобто, більше третини мешканців Херсона і після 6-го листопада мерзнуть. Із 61 школи з централізованим опаленням у понеділок тепло включили в 37-ми, із 70 дитсадків теж в 37, із 35 лікарень – 30, із 50 закладів культури – 18. Ще не менше тижня піде в комунальників на налагодження всієї системи теплопостачання міста.
В’ячеслав Яременко сказав: “На внутрішньобудинкові мережі потрібно зараз 10 мільйонів гривень, а витрачають реально тільки 200-300 тисяч. Зовнішні комунікації зношені на 70%. Водомереж в обласному центрі 840 км, це як від Херсона до Львова, і жодного разу їх не перекладали...”
Політичні опоненти чинної міської влади Херсона говорять, що опалювальний сезон цього року провалений. Міська організація Громадянської партії “ПОРА” збирає підписи городян за визнання Херсона “територією без тепла”. “Пористи” вважають, що „вище керівництво країни не володіє інформацією про справжній стан речей в регіонах, адже в Києві керівники бадьоро рапортують про “готовність всіх систем”, а насправді до роботи ще навіть не брались. Пригадується, в Алчевську перед аварією ситуація була подібною…”
P.S. “Пора” пропонує звернутись до Президента та Верховної Ради з проханням втрутитись у ситуацію в Херсоні, а обласна держадміністрація попросила органи прокуратури перевірити законність дій чиновників мерії, які відповідають за тепло в наших домівках.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4814

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини