Життя за ґратами

За ґратами Херсонського слідчого ізолятора близько 80 % людей, які підозрюються у скоєнні тяжких злочинів, – чоловіки, жінки й навіть підлітки. Рідко, але трапляється, тут народжуються діти...

Років зо п’ять малюків у СІЗО не було. А торік аж дві жінки народили немовлят.
Марині 27 років, її затримали, коли вона була вже на четвертому місяці вагітності.
До пологового будинку їй довелося їхати не з родиною, а з охоронцями. Хлопчика мама назвала Всеволодом. Зараз йому шість місяців, він живе разом з мамою в камері СІЗО.
За європейськими стандартами, люди, що скоїли злочини, мають нести покарання лише в тій мірі, що передбачена законом. Ні в якому разі не може бути принижена їх людська гідність. Позбавлення волі – це вже достатньо суворе покарання, отож умови ув’язнення не повинні створювати додаткових страждань. Україна теж зобов’язалася дотримуватися таких стандартів.
Марина розповіла, що адміністрація ізолятора допомогла отримати разову допомогу на дитину, за ці гроші й купують усе необхідне для Всеволода. “У нас все є: і одяг, і дитяче харчування, і памперси. Щодня дві години – прогулянка, більше не можна. А вдома у мене ще є двоє діток – дев’ятирічний син і чотирирічна донька”.
Звичайно, сумно і страшно думати, що, окрім бетонних стін та колючого дроту, хлопчик досі нічого не бачив, але цю молоду жінку звинувачують у вбивстві таксиста, слідство триває, і невідомо, скільки часу доведеться чекати на вирок суду. А хлопчик росте, у нього починають прорізуватися зубки, і поруч з його ліжечком вже стоять ходунці, на яких маля робитиме перші кроки...
Коли заходиш у камеру до підлітків, важко повірити, що серед десяти затриманих двоє – підозрювані у вбивстві. Звичайні на вигляд, трохи навіть сором’язливі, вони мали б іще ходити до школи... Незважаючи на такі обставини, держава мусить забезпечити їм можливість завершити навчання, дати шанс після відбування покарання почати нове повноцінне життя, тому до них приходять вчителі з Центру освіти молоді, із управління освіти сюди регулярно присилають підручники. На початку 2008 року 15 людей в СІЗО отримали атестати про середню освіту.
І це не єдина ознака того, що наша країна все ж робить кроки в напрямку європейських стандартів.
Незважаючи на те, що кількість затриманих торік скоротилася на 150 осіб, тільки на харчування було виділено на 230 тис. грн.. більше, ніж в 2006 році (785 тис. грн.., включаючи 333 тис. гривень на спеціальне харчування для хворих на туберкульоз). У СІЗО є власна пекарня, макаронний прес. Не так давно тут розмістили теплицю, де вирощують зелень – близько 1781 кг на рік. Відтоді її не доводиться купувати за бюджетні кошти.
Торік одержали більше коштів на ремонт – вдалося залатати дахи, відремонтувати камери та лазні. Хоча – ремонтуй не ремонтуй, а будівлі слідчого ізолятора – вже понад 300 років. “Це приміщення зовсім не відповідає європейським нормам. Тим не менше – наше СІЗО входить до десятки кращих в Україні”, – розповів начальник слідчого ізолятора Володимир Чайка.
Про те, що Херсону потрібне більш сучасне і безпечніше СІЗО – як для його мешканців, так і для городян, бо не годиться утримувати в самому центрі міста хворих на туберкульоз, – говорилося й писалося багато впродовж кількох десятків років. “І ось на днях Кабмін, нарешті, прийняв рішення про будівництво нового Херсонського слідчого ізолятора, який коштуватиме 300 мільйонів гривень”, – сповістив начальник управління Державного департаменту з питань виконання покарань в Херсонській області Володимир Пінькас.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=6270

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини