Зелений Під: гроші залишати без нагляду - не страшно. ВІДЕО

Зелений Під: гроші залишати без нагляду - не страшно. ВІДЕО

Найбільша проблема жителів Зеленопідської об'єднаної територіальної громади - дефіцит питної води. Підприємці привозять її автівками з Каховки, за тридцять-сорок кілометрів і продають населенню. Щоб не чекати водовозів, люди зранку виставляють поряд з домівками пусті баклажки, прив'язують до кришок пакети з грошима, та спокійно йдуть у своїх справах. Адже їм навіть на думку не спадає, що з тими грошима щось станеться.

Зеленопідська ОТГ утворилася у 2016 році. Тоді до її складу увійшло три сільські ради (усього 9 населених пунктів). Загальна кількість населення становила 4379 осіб.

У квітні 2018 року в громаді відкрили поліцейську станцію, яка стала першою поліцейською станцією на півдні країни. Крім того, на постійних засадах працюють два “шерифи”: інспектор з охорони правопорядку Зеленопідської сільради Ольга Михайлівна Бигар, її помічник - інспектор з охорони правопорядку та благоустрою Дмитрівського старостату Зеленопідської ОТГ Олександр Володимирович Романік і зареєстроване Зеленопідське громадське формування з громадського правопорядку «Кобра», до складу якої входить 14 добровольців.

"Гроші з баклажок лише один раз вкрали, давно вже, - розповідає інспектор з охорони громадського порядку Зеленопідської сільради Ольга Бигар. - Зараз той хлопчик уже школу закінчив, а тоді йому років 12 було. Пройшовся зранку однією з вулиць та зібрав “данину”. Ми його швидко вирахували, навіть до магазину не встиг дійти та скупитися. Присоромили, і все. Більше він нічого подібного не скоював". 

Голова Зеленопідської ОТГ (з 2016 до жовтня 2020 року) Галини Лобунько підкреслює: в селі останні роки  жодного важкого злочину взагалі не було, а дрібні розкриваються “по гарячих слідах”. І правопорушення скоюють переважно “новенькі” - студенти, які нещодавно приїхали з інших населених пунктів на навчання до місцевого професійного училища. Та й то, допоки не познайомляться з Ольгою Михайлівною Бигар.

Щоправда, бувають ще “зальотні” злочинці. Так, у вересні 2020-го невідомі на машині вночі заїхали  з траси до Зеленого Поду, обікрали магазин і втекли. Тому в селі вже встановлено декілька камер відеоспостереження (переважно поряд із комунальними об'єктами), хочуть встановити ще додаткові на в'їзді-виїзді з громади та на перехресті вулиць.  

А у грудні 2020 року до Зеленопідської ОТГ приєдналися ще три сільські ради Каховського району: Костогризівська, Семенівська та Федорівська. Загальна чисельність населення громади зросла вдвічі (понад 9 тис. осіб). Тож роботи з охорони правопорядку додалося значно. 

Докладніше про зеленопідських шерифів у статті «Чи знайдуться охоронці правопорядку в селі після виборів ».

Програма «Шерифи для нових громад» — це історії про надзвичайних мешканців Херсонщини, які у своїх громадах дбають про правопорядок. Проєкт команди продакшн «Вгору» та «Шерифи для нових громад» відібрали торік на відкритому конкурсі «Створюй із Суспільним».

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...