Заводи в окупованому Криму забруднюють Херсонщину - представник Президента

Екологічні проблеми, що виникають внаслідок незаконної діяльності підприємств на півночі окупованого Криму, відчувають не тільки жителі Армянська, а й жителі суміжних із півостровом населених пунктів Херсонської області у Присивашші.

Займатися цією проблемою повинні правоохоронні органи України, заявив у коментарі Укрінформу Постійний представник Президента України в АРК Борис Бабін.

"Забруднення повітря і земель внаслідок незаконної діяльності підприємств на окупованій території в Криму відбувається й на материковій Україні у прикордонних з окупованим півостровом районах Херсонської області. Жителі сіл Чаплинського району, проживаючи в межах видимості цих заводів, змушені щодня вдихати вихлопи, що йдуть з Криму", - розповів Бабін.

За його словами, в деяких селах ситуація критична.

"У нас є відповідні скарги, вчора я з цього приводу розмовляв з головою районної державної адміністрації. У деяких селах ситуація вже критична. Тому ми будемо наполягати на тому, щоб, нарешті, почався відповідний екологічний моніторинг, щоб на підконтрольній території ми мали чітку оцінку розмірів екологічного лиха внаслідок незаконної діяльності підприємств північного Криму", - сказав Бабін.

Він підкреслив, що результати моніторингу можуть стати підставою для притягнення до відповідальності правоохоронними органами всіх, хто причетний до роботи кримських підприємств, "зокрема беніфіціарів цих підприємств на підконтрольній території".

"Сподіваюся в черговий раз, що регіональні правоохоронні органи, які мають займатися питаннями Криму, передислокуються з Києва до Херсонщини та почнуть ефективно працювати над цими практичними кримськими справами, щоб це привело до конкретних процесуальних результатів", - сказав представник глави держави в АРК.

Як зазначив Бабін, у 2017-2018 Представництвом було проведено низку нарад за участю місцевої влади та правоохоронних органів, де повідомляли, що нібито тривають кримінальні провадження, але "на жаль, крім обміну документами між Києвом та Чаплинкою, на місцях ніяких практичних заходів розслідування люди не бачили та його результатів поки також спостерігати не можна".

Проте, заявив він, результат, який залежить від компетенції правоохоронних органів, необхідно отримати найближчим часом, оскільки "дивлячись на жителів сіл Херсонщини, де онкологія вже зашкалює через ці викиди хімічної промисловості північного Криму, переживаєш контроверсійні почуття від дій окремих посадовців у погонах, які займаються тільки тим, що перекладають в Києві папірці з теки в теку".

За словами Представника Президента України в АРК, викиди, які є причиною екологічного лиха на півночі Криму і в Херсонській області, спричиняють завод "Титан" в Армянську, а також содовий і бромний заводи в Красноперекопську.

Він додав, що "Титан" виробляє лінію фарб, косметики, але відомо, що титан використовується і на корпусах підводних човнів і ракет, а продукція содового заводу потрібна в скляній промисловості, щодо продукції бромного заводу, то в радянські часи її, за окремими джерелами, використовували і для виробництва хімічної зброї.

"З урахуванням всіх відомих скандальних російських справ із використання хімічної зброї в Великобританії, я не виключаю того, що росіяни могли повернутися до виробництва компонентів хімічної зброї в Криму на відповідних підприємствах", - розповів Бабін.

Навіть попри ці припущення, підкреслив він, постачання сировини на ці заводи і вивезення готової продукції відбуваються незаконно за визначенням.

"У будь-якому випадку, що б вони не робили, по-перше, сировина на ці заводи завозиться незаконно, з порушенням законодавства України, продукція вивозиться незаконно з порушенням законодавства України, вихлопи в навколишнє середовище теж незаконні і використання сировини, зокрема води та рапи з підконтрольній території, теж незаконно, це все грубі порушення законодавства України. Ми чекаємо реакції і конкретних дій правоохоронних органів", - резюмував Постійний представник Президента України в АРК Борис Бабін.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини