З такою децентралізацією можна і догратися

Що очікує Каховський, Горностаївський райони і Нову Каховку після добровільного об'єднання громад.

Рішучі наміри Таврійська створити окрему громаду разом із Кам'янською сільрадою Каховського району, нарешті, викликало відповідну реакцію з боку Новокаховської міськради. Сьогодні на засіданні виконкому міськради були озвучені всі "за" і "проти" цього, а саме:

- оскільки від Нової Каховки може "від'єднатися" не лише Таврійськ, а й усі села Дніпрянської і Райської рад, Нова Каховка ризикує втратити статус міста обласного підпорядкування.

- у цьому разі незрозуміло, куди Нову Каховку дівати: чи приєднувати її до Каховського району на правах міста районного підпорядкування, чи створювати під неї якийсь окремий район

- втрата Таврійська передбачає зменшення території Новокаховської міськради, але це питання міськрадою навіть не обговорювалося

- від'єднання Таврійська, Любимівки і Каїр від своїх нинішніх центрів передбачає автоматичне проведення виборів на території новостворених громад, а також нових виборів до Горностаївської, Каховської райрад і Новокаховської міськради + міського голови Нової Каховки - вже у 2017 році (оскільки всі нинішні депутати цих рад, обрані виборцями Любимівки, Каїр, Василівки, Кам'янки і Таврійська автоматично втратять свій статус)

- з від'єднанням названих населених пунктів усі послуги з первинної медичної допомоги, освіти (у т.ч позашкільної), соцдопомоги тд і тп їх жителі будуть отримувати на території своїх громад. На практиці це означає, що зробити аналіз крові і сечі, звернутися до терапевта чи окуліста, навчатися у школі або оформляти субсидію їм потрібно буде відповідно і виключно у Любимівці/Каїрах/Василівці або Таврійську/Кам'янці.

- втратять сенс внутрішні автобусні рейси Каховка - Любимівка, Каїри - Горностаївка та Нова Каховка - Таврійськ. Відміняти їх ніхто не буде, але через те, що вони стануть "міжрайонними", вартість проїзду в них суттєво (орієнтовно в 1,5 рази) зросте і права на пільги пенсіонери в них не матимуть.

І ще кілька повідомлень з засідання виконкому. За словами міського голови Нової Каховки, Кам'янська сільрада також звернулася до нього з пропозицією про приєднання до Нової Каховки.

Члени виконкому доволі критично поставилися до ідеї об'єднання з Кам'янкою. "Краще б Козацьке (Бериславського району) до нас забрати", - висловився один із них.

Oleh Baturin

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...