Юрконсультації: Дім у подарунок

Моя мати хоче подарувати мені будинок, в якому ми живемо всією сім’єю. У мене троє дітей, зайвих коштів немає, а в нотаріуса сказали, що потрібно буде заплатити за оформлення більше 500 гривень. Які є пільги зі сплати державного мита для малозабезпечених сімей?
Марина К.

Додаткові пільги для окремих платників щодо сплати державного мита мають право встановлювати місцеві Ради народних депутатів. Це право надано їм згідно Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”.
Тому Ви маєте право звернутися до Виконавчого комітету Херсонської Міської Ради Фінансового управління із заявою про звільнення від сплати податку з доходів фізичних осіб (цей податок покладається на обдарованого відповідно Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.03).
Ст.1 Закону України “Про систему оподаткування” визначає право органів місцевого самоврядування встановлювати додаткові пільги щодо оподаткування у межах сум, що надходять до відповідного бюджету. Податок з доходів фізичних осіб зараховується до загального фонду місцевого бюджету у таких співвідношеннях: 75%– до міського бюджету та 25% – до обласного бюджету (згідно статті 65 Бюджетного Кодексу України), тому краще звернутися й до обласної ради з проханням звільнити від сплати податку в частині, що надходить до обласного бюджету (25%).
Для надання пільг по сплаті податку Головне фінансове управління обласної державної адміністрації, врахувавши скрутне становище родини, може попросити надати копії документів, що підтверджують таке становище, для підготовки висновку на обласну раду, наприклад: акт обстеження матеріально-побутових умов проживання, договір дарування чи інше.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=5604

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини