Європейський суд відмовив жителям Донбасу в компенсації за зруйноване боями житло

Скарги україців визнали необґрунтованими.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) постановив  відхилити скарги мешканців Донецької та Луганської області, які вимагали компенсації за розгромлене бомбардуваннями житло від української та російської влади. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Скарги до європейської судової установи подали троє жителів Сходу України: Світлана Півень із Ясинуватої (Донецька область) позивалася до України, Антон Лісний із Ясинуватої та Володимир Анохін з Трьохізбенки (Луганська область) позивалися до України та РФ одночасно.

У своїй заяві вони вказали, що через обстріли могли втратити своє життя, пише "Європейська правда" із посиланням на рішення суду, оприлюднене у  Страсбурзі 28 липня.

Частина заявників надали фото докази завданих руйнувань, а також звіти ОБСЄ, що підтверджують обстріли. Утім, ЄСПЛ вирішив одноголосно визнати їх необґрунтованими. Однією з причин стало те, що заявники не надали інформацію місцевої влади, яка б підтверджувала їхнє право власності на знищені будинки.

Також в установі додали, що заявники не змогли довести, що принаймні намагалися знайти докази від офіційної влади.  Водночас у рішенні суду не йдеться про принципову неприйнятність таких скарг у разі, якщо доказів буде достатньо.

Нагадаємо, до Європейського суду з прав людини у Страсбурзі вже надіслали понад 2 тисячі індивідуальних заяв, пов'язаних з подіями в Криму або збройним конфліктом на Донбасі.

Раніше ЄСПЛ назвав Росію лідером за порушеннями прав людини. У Страсбурзі голова ЄСПЛ Гвідо Раймонді заявив, що відмова країни від виконання всіх без винятку рішень Європейського суду з прав людини призведе до виходу такої країни зі складу Ради Європи. Раніше РФ заявила про намір відмовитися від виконання низки рішень Страсбурзького суду.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини