ЄСПЛ зобов’язав Генпрокуратуру утриматися від доступу до особистих даних журналістки Седлецької

Європейський суд з прав людини ввів тимчасову заборону на доступ до будь-якої інформації з телефону головного редактора програми журналістських розслідувань Схеми: корупція в деталях Наталії Седлецької.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на рішення ЄСПЛ щодо позову захисту Седлецької з проханням застосувати правило 39 Регламенту про невідкладні тимчасові забезпечувальні заходи.

"[Суд] ухвалив рішення вказати уряду України відповідно до статті 39 Регламенту на те, що він повинен забезпечити, щоб органи державної влади утрималися від доступу до будь-якої інформації, що стосується заявника, зазначеної в рішенні Печерського районного суду міста Києва від 27 серпня 2018", - йдеться у рішенні ЄСПЛ.

Заборона на доступ до даних з телефону журналістки діє протягом місяця – до 18 жовтня 2018 року.  За цей час адвокати мають підготувати та направити повноцінну скарги до ЄСПЛ, яку суд розглядатиме "в пріоритетному порядку".

Тимчасові забезпечувальні заходи, що застосовуються ЄСПЛ відповідно до правила 39 Регламенту, полягають в забороні державі здійснювати ті дії, які можуть призвести до незворотних наслідків від порушення прав людини.

Генеральна прокуратура України отримала доступ до широкого масиву інформації з телефонів двох українських журналісток – головного редактора програми розслідувань Схеми: корупція в деталях Наталії Седлецької та кореспондента журналу Новое время Крістіни Бердинських. Суд дозволив вивчати дзвінки, смс-переписку та місцезнаходження журналісток за останні півтора року.

ГПУ домоглася такого рішення у межах розслідування щодо директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

Рішення суду викликало хвилю критики в українській медіаспільноті. На тлі скандалу генпрокурор Юрій Луценко запропонував Седлецькій провести закриту зустріч. У свою чергу журналістка заявила, що готова зустрітися з Луценком, але не за зачиненими дверима. Глава ГПУ і досі не погодився на пропозицію дати інтерв’ю журналістам Схем.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини