Як застрахувати себе в громадянському шлюбі

Причин жити разом без штампа в паспорті може бути безліч і в будь-якому випадку це право пари.

Але навіть у сім'ї без реєстрації виникають взаємні зобов'язання. Наприклад, по майну, придбаному під час такого спільного проживання. Неважливо купили ви кілька каструль і пилосос або нерухомість, машини і бізнес - все нажите вважається спільним сумісним майном. І ділиться воно як і майно подружжя, нажите під час шлюбу, - навпіл. Про це пише "Наша мама".

Але з однією особливістю. Якщо мирно поділити не вдається, виникає суперечка і сторони звертаються до суду. У суді потрібно перш за все довести факт спільного проживання. Такими доказами може бути що завгодно: від загальних дітей і банківських рахунків до фотографій з відпочинку на морі або свідчень сусідів. На практиці процес доведення факту спільного проживання і розділу майна досить тривалий і емоційно виснажливий для сторін.

Якщо жінка не мала доходу, так як займалася домашнім господарством, виховувала дітей, боліла чи ін., це не є підставою для позбавлення її частки в загальному спільному майні. Сімейний кодекс декларує рівні права кожного з цивільного подружжя незалежно від наявності самостійних доходів. Розпоряджається спільним майном цивільне подружжя за тими ж правилами, що і зареєстроване. Якщо ви, наприклад, продаєте квартиру, необхідно отримати згоду другого з подружжя. Коли в паспорті є відмітка про реєстрацію шлюбу, це правило працює і угоду без згоди другого з подружжя оформити практично неможливо.

Із загальним майном цивільного подружжя справи йдуть інакше. Банальна відсутність штампу в паспорті дозволяє чоловікові (якщо на нього оформлено право власності) продати загальне цінне майно без згоди цивільної дружини. Якщо чоловік промовчить у нотаріуса про права своєї цивільної дружини на це майно, нотаріус при перевірці документів та посвідчення угоди не побачить в паспорті продавця записи про перебування в шлюбі і в зв'язку з цим не потребують ніякої згоди на цю угоду.

Наприклад, при покупці цінного майна за спільні гроші, краще відразу визначити частки кожного і укладати угоди на двох: купувати чи інвестувати квартиру на двох в рівних частинах, оформляти документи на право власності на двох. Це зніме питання про розділ майна в майбутньому в разі конфлікту. В іншому випадку доводити і відстоювати свої права доведеться в судах.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...