Як вступити до ВУЗу

Відлунали в школах останні дзвоники. І той, хто ще два тижні тому називався “учень”, сьогодні – вільна доросла людина, якій треба вирішити, як жити далі.

Хтось відпочиває від тестів та іспитів, хтось шукає роботу, а хтось готується поборотися за право вчитися далі й називатися студентом. Які ж особливості вступної кампанії?
На прес-конференції начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Валентин Сух розповів: цього року у вузах запроваджений конкурсний відбір вступників за сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти. Додаткових вступних іспитів, як раніше, вже не буде, окрім англійської мови, бо тестування з цього предмету не проводилося.
Валентин Васильович вважає, що 2007-2008 р.р стали поворотними в історії української системи освіти. Головний результат змін – поіменний список 400 тисяч учнів з усієї України, які мають право стати студентами вищих навчальних закладів. На Херсонщині 8 тисяч уже колишніх одинадцятикласників з 11773 (68,6%) після ЗНО мають право бути зарахованими до ВНЗ. Вони отримали сертифікати з оцінками від 124 балів. Найвищу оцінку (200 балів) у нашій області отримали 16 дітей: 7 з української мови, 4 з математики, 2 з біології і 1 з історії України, зарубіжної літератури та основ правознавства. А випускниця спеціалізованої школи № 24 Анастасія Бульба отримала аж 400 балів! Президент України особисто привітав її та вручив подарунок.
Прийом документів для вступу на навчання за освітньо-професійними програмами бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямувань) на денну форму закінчується: 15 липня – у ВНЗ, яким надано статус національних, 22 липня – в інших ВНЗ 2-4 рівнів акредитації. Для вступу на навчання за освітньо-професійними програмами молодшого спеціаліста прийом документів – до 29 липня. Конкурс сертифікатів проводитиметься у ВНЗ 16, 23, та 30 липня відповідно. Зарахування на денну форму навчання до ВНЗ, які мають статус національних, – не пізніше 5 серпня, інші ВНЗ 2-4 рівнів акредитації – до 10 серпня, і третя категорія – до 15 серпня.
Випускники, які за результатами ЗНО отримали оцінку нижче 124 балів, до участі у вступних випробуваннях і конкурсах не допускаються. За результатами співбесіди зараховуються до вищого навчального закладу особи, які мають більше 124 балів і на яких поширюється ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Поза конкурсом при поданні сертифікатів та одержанні оцінок на вступних випробуваннях не нижче встановленого рівня зараховуються: особи, яким Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” надане таке право; діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків; інваліди І та ІІ груп та діти-інваліди віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраним напрямом (спеціальністю); особи, яким Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане таке право: діти, чиї батьки загинули або стали інвалідами на вугледобувних підприємствах, при вступі на навчання за гірничими спеціальностями; діти військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, працівників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків; особи, яким Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” надане таке право при вступі до вищих військових навчальних закладів та військових підрозділів вищих навчальних закладів члени сімей шахтарів та гірничо-рятувальників, що загинули внаслідок аварії на підприємстві шахти ім. Засядька.
Пільгами також користуються учасники міжнародних олімпіад, призери ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад тощо.
Більш повну інформацію можна отримати в управлінні освіти і науки облдержадміністрації (кімната №18, вул.Морська, 13), або за телефоном 26-68-72, або за адресою в Інтернеті http://vstup.info.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=6842

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини