Як тестуватимуть – відомо, як прийматимуть у вузи – ні

У нинішньому році за сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти студентами вищих навчальних закладів стали 38 456 випускників – 33% від загальної кількості тих, хто проходив тестування. А в наступному році без тестування вже ніхто у вуз вступити не зможе.

Про це 15 листопада, під час прес-конференції у Херсоні, повідомив міністр освіти Станіслав Ніколаєнко. У 2008-2009 рр. Міністерство освіти почне запроваджувати зовнішнє оцінювання якості знань студентів на всіх рівнях підготовки фахівців, наказ про це вже підписаний у кінці жовтня. Проходити тести будуть не лише ті, хто хоче вступити в університети, але й ті, хто планує вчитися в коледжах і технікумах. Причому, є чітка позиція Міністерства, що тестування обов’язкове і для тих, хто має намір вступати в державні вузи на комерційні місця, а також у приватні вузи. Тільки ті, хто не має наміру вступати до вузу, можуть не проходити тестування, атестат їм і так видадуть.
На думку Станіслава Ніколаєнка, незалежне оцінювання унеможливлює корупційні дії як під час закінчення школи, так і під час вступу до вузу. Хоча в українському суспільстві, де корупція у вищих навчальних закладах займає одне з перших місць, щодо цього є великі сумніви. Багато хто вважає, що запровадження системи тестування – це всього лише спроба перерозподілити грошові потоки з приймальних комісій вузів у центри тестування. Одначе Станіслав Ніколаєнко говорить, що вся система зовнішнього оцінювання виключає втручання. Завдання з тестами доставлятимуть під наглядом Держслужби охорони, пакети з завданнями розпечатуватимуть прямо в залах для тестування. Заповнені роботи зашифрують і відправлять на перевірку. Її робитимуть комп’ютери за спеціальними програмами. Сертифікат з оцінкою конфіденційно видадуть особі, яка пройшла тестування. А якщо хтось не згоден з оцінкою, він може подати апеляцію, яку розгляне спеціальна комісія.
Утримання всієї системи тестування коштує приблизно 133 млн. грн. Це – кошти з держбюджету.
Виникає питання: що робити, якщо на одне місце претендуватимуть кілька абітурієнтів з однаковими результатами тестування? Якщо вузи робитимуть додатковий відбір, то чим ця ситуація відрізнятиметься від тієї системи, яка вже є і яка наскрізь корумпована? Відповіді на це питання поки що немає, можливо, рішення знайде нове керівництво Міносвіти, коли доопрацює правила прийому до вузів.
Усі, хто бажає пройти тестування, повинні зареєструватися у спеціальних пунктах. У Херсоні це можна зробити на базі всіх загальноосвітніх шкіл. У районах області – у ЗОШ 1-3 ступеню, де є випускники 11 класу. Для реєстрації необхідно мати паспорт. Окрім того, потрібно визначитися з переліком предметів для тестування. Реєстрація розпочалася 1 листопада й закінчиться 20 лютого 2008 року.
Детальніше про тестування можна дізнатися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти за адресою www.testportal.com.ua.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=6114

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини