Як скадовчанину стати… скадовчанином?

Це питання виникло через те, що межі міста Скадовська ще й досі визначаються Державним актом на землю від 1958р., а існуюча забудова в 1,7 рази перевищує цю територію. Три житлових масиви знаходяться за офіційними межами Скадовська, їхні мешканці, відповідно до діючого законодавства, не є членами міської громади.

Три райони міста – без права голосу?
У Законі про вибори сказано, що право голосу на місцевих виборах мають громадяни України, які належать до відповідних територіальних громад, а приналежність громадянина до громади визначається його місцем проживання на її території. Членами якої громади є люди, що живуть у трьох нових районах міста? Офіційно – ніякої. Тобто, скадовчани, що живуть в цих районах, – юридично не скадовчани. Якщо вони прийдуть на дільниці, отримають бюлетені й проголосують, – будь-хто, незадоволений результатами, матиме підстави оскаржити ті результати в суді, заявивши, що вибори – на тих дільницях, де брали участь мешканці цих мікрорайонів, – недійсні, бо значна частина виборців (особливо це стосується т.з. Колгоспного мікрорайону та масиву Біла акація) голосувати не мали права, бо, за законом, не є членами міської громади.
І виправити цю ситуацію непросто: міськрада не має права розпоряджатися землями за межами міста, через те мешканці цих трьох житлових масивів не мають можливості оформити правовстановчі документи на свої будинки та ділянки під ними, а райдержадміністрація, яка розпоряджається землями за межами населених пунктів, не має права надавати їх для зведення житлових будівель. Тим часом місто росте хаотично – міська рада не має права фінансувати розвиток інженерної та соціальної інфраструктури в цих мікрорайонах.

Гроші витратили, результатів – нуль
Мабуть, читач здивований: чому ж і досі не узаконена фактично зайнята містом територія? Адже це абсурд – визначати межі Скадовська актом 1958 року!
А тому, що деяким чиновникам, які давно б мали оформити нові межі Скадовська, цей абсурд миліший за здоровий глузд і законність, не кажучи про права й інтереси мешканців міста.
Ось коротка історія цього абсурду. Ще 6 липня 2001 р. Херсонське обласне управління земельних ресурсів уклало договір №30 з приватним підприємством “Левас” на виконання робіт по інвентаризації земель і встановленню окружного кордону міста Скадовська – за рахунок коштів держбюджету. Управління уклало цю угоду на власний розсуд, без спеціального рішення міської ради. І контроль за виконанням робіт доручило... саме собі та Скадовському райвідділу земресурсів. Тобто, міськраду до процесу не підпустили й близько.
У жовтні 2003 р. “Левас” роботи нібито завершив і, згідно з актом виконаних робіт, отримав із держбюджету 188,877 тисяч грн. Проект землеустрою м. Скадовська погодили з відповідними органами, він навіть пройшов державну експертизу! І в кінці 2006 року його, нарешті, направили до Верховної Ради.
Обрані в 2006 р. депутати міськради якийсь час терпляче чекали рішення ВРУ, а не дочекавшись, написали звернення до Голови ВРУ. І ось у листопаді 2008 р. ми отримали відповідь з Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин про те, що “проект не відповідає вимогам ст. ст. 17 та 173 Земельного кодексу та Методичним рекомендаціям з розробки проекту землеустрою щодо встановлення меж населених пунктів”.
Цікаво, за що ж приватне підприємство “Левас” отримало 188,877 тисяч грн.? Хто тепер відповість за змарновані державні кошти? Хто і за якою процедурою обирав той “Левас”? Хто підписав “Левасу” акт виконаних робіт?! Хто підписав державну експертизу нікудишнього проекту?!! Ми сподівалися, що цими питаннями займеться прокуратура, чи підрозділи по боротьбі з економічними злочинами, але – марно.

Кому начхати на права скадовчан
Тим часом ми опинилися перед складною ситуацією: минуло 7 років, державні гроші витрачені, результату – нуль, а проблема тільки ускладнилася, і її все одно потрібно вирішувати. Отож ми склали довідку про перебіг подій і 5 листопада 2008 року рекомендованим листом направили на розгляд в.о. начальника головного управління Держкомзему у Херсонській області О.В. Проніної. Наприкінці листопада вона провела нараду, на якій нам пояснили: у держави грошей на доопрацювання проекту немає. В той же час міська рада, згідно з законодавством, не має права фінансувати проект, бо він – на балансі державної організації. Ми запропонували домовитися із Держкомземом, аби проект передали на баланс Скадовської міськради – і ми самі знайдемо гроші на його доопрацювання. Але в головному управлінні про це навіть слухати не схотіли. Тоді ми звернулися напряму до в.о. голови Держкомзему О. З. Черпіцького, але до цього часу жодних пропозицій звідти не отримали.
Минув іще один рік, проблема досі не вирішена. Очевидно, тим, від кого залежить її вирішення, не хочеться “випускати з рук” землю, яка по праву належить громаді: адже за Державним актом 1958 року Скадовську належить 631,8 га, а згідно з Генпланом площа міста має зрости до 1523,63 га (фактично вже забудовано 1060,93 га). А поки межі міста не затверджені, землю Скадовська дерибанять районні й обласні чиновники...
Нині депутатська група “Єдність” звернулася до Прем’єра, голови Держкомзему, голови Комітету з питань агрополітики та земельних відносин ВРУ з проханням терміново передати проект землеустрою на баланс міськради. Оскільки “Єдність” складає більшість у міськраді (20 із 30 депутатів), ми зможемо виділити в бюджеті міста на 2010 р кошти на доопрацювання проекту, або ж на замовлення нового проекту. Сподіваємося, що хоча б перед виборами Київ нас почує.

А голосувати – як?
Про те, де і як мають голосувати скадовчани-нескадовчани, депутати групи “Єдність” направили офіційний запит голові ЦВК Володимиру Шаповалу. Тепер чекаємо офіційного роз’яснення – щоб не виникло непорозумінь, коли у травні 2010-го настане час місцевих виборів. От тільки чи впорається з цією головоломкою ЦВК?...

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=8576

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини