Як ієрея з Хрестівки зачинили у слідчому ізоляторі

Мешканці села Хрестівка Чаплинського району на Херсонщині ось уже більше тижня перебувають у шоковому стані: 25 березня міліціонери затримала їхнього духовного пастиря, який кілька років керував місцевою православною церквою Московського патріархату.

Незадовго до того ієрей подав заяву в Чаплинський районний відділ міліції: у нього вкрали документи, отож він просив видати йому новий паспорт.
Начальник Чаплинського районного відділу міліції Євген Климчук розповів:
– Коли ми почали перевіряти особу заявника, то виявили, що він громадянин Росії, родом з Магадану, і його давно розшукує Інтрепол: ніби він був причетний до викрадення автомобіля в Росії ще в 1993 році. Нині затриманий перебуває у слідчому ізоляторі в Херсоні на підставі статті 106 Кримінально-процесуального кодексу України – затримання за підозрою у скоєнні злочину.
Ця історія викликала чимало питань: як російський громадянин, якого більше 10 років шукав Інтерпол, опинився в Україні? Як і коли він став духовною особою?
Автор цих рядків зателефонувала до Чаплинки й запитала про це у ієрея Ігоря – настоятеля храму Різдва Іоанна Предтечі Московського Патріархату.
– На сьогодні вже є офіційні документи з Російської Федерації, які свідчать, що у тій справі 1993 року він був не звинувачуваним, а усього лише свідком, – сказав отець Ігор. – Розшукувати через Інтерпол його почали у 1998 році, коли він з 1995-го жив в Україні, і про те, що його шукають, просто не знав. Три роки тому ієрей був рукопокладений і призначений на керівництво церковною громадою у Хрестівці Чаплинського району. Нещодавно у нього справді вкрали документи, а коли ієрей звернувся в міліцію, щоб відновити паспорт, спливла ця давня кримінальна історія. Зараз триває слідство, на яке український закон дає 10 днів, і я сподіваюся, що через 10 днів усе з’ясується, ієрей повернеться у Хрестівку до своєї церкви та громади.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=6513

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини