Військові рф зруйнували п'ять об’єктів культурної спадщини у Херсонській області

За даними Міністерства культури та інформаційної політики України станом на 22 липня у Херсонській області внаслідок збройної агресії росії знищені або ушкоджені п'ять об'єктів культурної спадщини України.

Про це йдеться на сайті міністерства, пише Суспільне.

Так через дії військових рф ушкоджені кургани у районі села Давидів Брід. Також через обстріли знищуються археологічні пам’ятки – стародавні кургани, розташовані вздовж магістралей.

У Херсоні зруйнована меморіальна стела на честь В’ячеслава Чорновола. російські військові "розстріляли" будівлю обласного управління СБУ та пошкодили Меморіал Слави України (збудований у 2016 році), де знищили портрети героїв Небесної Сотні та загиблих учасників російсько-української війни, а також знесли державний прапор.

росія здійснила вже 434 злочини проти культурної спадщини України, йдеться у повідомленні. Внаслідок обстрілів військ РФ 129 об’єктів зазнали руйнацій і пошкоджень. Серед них - 22 пам’ятки національного і 10 - місцевого значення та 7 щойно виявлених об’єктів. Ушкоджені 105 будівель цінної історичної забудови.

Інформація про злочини рф проти української культурної спадщини продовжує надходити. Фахівці перевіряють і систематизують отримані дані. Міністерство культури нагадує, що руйнування цих об’єктів — воєнний злочин за Гаазьскою конвенцією 1954 року.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини